111

 Державна податкова служба (Міндоходів) почала розблоковувати діяльність усіх шести підприємств, що здійснюють підготовку та випуск у світ найтиражнішої україномовної газети «Експрес», про це повідомляє сайт газети www.expres.ua
Хоча ще добу тому чиновники столичного відомства Клименка офіційно стверджували, що жодних порушень у  своїх діях не бачать.

 Втім, під тиском неспростовних фактів на п’ятнадцятий день блокади «орли Клименка» були фактично змушені визнати, що паралізували повноцінну діяльність шести підприємств неправомірно, без будь-яких на те законних підстав.

 Як заявили фінансисти газети, усі підприємства у ці хвилини повертаються до нормального режиму функціонування. «Усі поточні операції центральний портал почав реєструвати, однак документи, що мали бути зареєстровані з 1 по 15-те травня поки що підвисли, адже термін їх реєстрації у ці дні завершився. Ми будемо наполягати на  тому, що проблема має бути усунута у повному обсязі, адже  створена вона абсолютно штучно. Це, наскільки ми розуміємо, була показова демонстрація так званих «програмних репресій» і добре, що їх закулісні режисери нарешті збагнули, що зайшли занадто далеко у своїх збочених фантазіях, що до виникнення надзвичайної ситуації в регіоні залишались лічені години» — кажуть в «Експресі»..  

 Втім, юристи «Експресу» вважають, що створений прецедент – надзвичайно небезпечний, адже він свідчить про те, що у роботі центрального сервера Міністерства доходів та зборів можливе умисне втручання службових осіб, не передбачене регламентом.

 Юристи готують заяву у Генеральну прокуратуру з клопотанням про відкриття кримінального провадження, яке, за умови існування у країні принципу верховенства права, мало би пояснити, хто повинен відповісти за організацію безпрецедентного багатоденного тиску на незалежну газету.

 —————-

 Як відомо, з 01 травня 2013 року  діяльність шести  підприємств, була заблокована протиправними діями працівників ДПС України. Проблема виникла одночасно у таких підприємств: ТзОВ ”Газета Експрес”, ТзОВ ”Експрес Груп”, ТзОВ ”Фонд ”Свобода слова”,   ТзОВ ”Експрес Медіа Друк”,  ТзОВ ”Експрес Медіа Поліграф”  і т.д.

Це встановили бухгалтери цих підприємств, вийшовши на роботу 7 травня.  

Починаючи з 1 травня 2013 року усі ці підприємства  були позбавлені можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що адмініструється центральним апаратом ДПС.  Діями ДПС повноцінна діяльність підприємств була паралізована, підприємства зазнавали збитків через втрату клієнтів, під загрозою втрати роботи опинилися сотні людей. 

При відправленні податкових накладних для реєстрації повертається електронна квитанція, в якій ДПС зазначав, що документ не прийнято, у зв’язку начебто помилкою такого змісту:  «місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/послуг, вказане у документі не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

Втім, будь-хто міг звірити дані цих підприємств, вказані у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб—підприємців на сайті Мінюсту та  у податкових накладних, виданих цими продавцями і пересвідчитись, що вони – ідентичні.  Жодної помилки, про яку зазначено у квитанції про відмову в реєстрації податкової накладної не існувало.  Відтак, будь- яких законних  підстав для відмови в реєстрації податкових накладних не було.

 Керівництво  Державної податкової служби (Міндоходів та зборів) у Львівській області теж офіційно підтвердило, що не існує будь яких законних підстав для блокування діяльності усіх шести підприємств, що забезпечують підготовку та випуск у світ газети «Експрес». Також воно спростувало чутки про те, що саме з ініціативи місцевих податківців здійснюється тиск на незалежну газету.

В офіційному коментарі заступник керівника відомства Олексій Сторчило зокрема заявив:  «Реєстрацiя податкових накладних виходить за межi повноважень ДПС областi. Ведення цього реєстру згiдно з пунктом 14.1.60 статтi 14 Податкового кодексу виходить за межi нашої компетенцiї.

Поряд з тим ми, як вищестоячий орган, поцiкавилися цим питанням глибше, й мiсцевi податковi інспекції, на обліку яких перебувають зазначені підприємства, пiдтвердили нам, що за їх даними немає жодної причини, яка б не дозволяла робити реєстрацiю документів зазначених підприємств на Центральному порталі податкової звітності. Ми глибоко стурбовані ситуацією, що склалася, нашу позицію ми довели до відома столичного керівництва».

Керівник однієї з районних податкових інспекцій Тарас Іванишин, на обліку у якій перебуває частина із заблокованих підприємств, також, зокрема зазначив: «Ми поважаємо підприємства, які ви представляєте. Ви один – з наших кращих платників податків. Ми офіційно звернулися до нашого  вищестоящого органу , щоб  вжити заходів, які відновлять повноцінну діяльність цих підприємств».Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.