У Тернополі триває перерозподіл ринків

Поділитися
Автостоянка "Тернопільського речового ринку" на яку поклали око свободівці з мерії

Підприємницька галузь у Тернополі на порозі великого перерозподілу. Зміна власників, “дарування” доль у бізнесі, рейдерські атаки – лише початок великого перерозподілу, який затівають керманичі-чиновники Тернопільської міської ради.

Як відомо, лідер ВО “Свобода” дав команду провести два роки своїм чиновникам-однопартійцям у “громадському спокої”. Мусів коритися волі Тягнибока і Сергій Надал. Перш за все це проявилось у замороженні скандальних будов “Креатор-буду” на Сагайдачного (кафе “Женя-Женічка”), у парку “Національного відродження”, відступ мерії у лобіюванні будови на Пилипа Орлика, перемир’я з власниками гаражів товариства “Аляска-авто” тощо. Таким чином свободівці хочуть забезпечити максимум голосів Олегу Тягнибоку на президентських виборах. Чи допоможе таке “штучне затишшя” – невідомо, але партійна воля щодо відсутності скандалів з комунальною власністю і землею обіцяно. Разом з тим тернопільській команді свободівців шкода час гаяти і вони взяли за підприємців. Якщо скандальна інформація проривається на всеукраїнський рівень, то подається більшістю надалівськими сайтами і пронадалівськими агітаторами-журналістами як конфлікт між підприємцями, до якого не має жодного стосунку “Свобода”.

Як ми вже писали, територію стоянки товариства “Тернопільський речовий ринок” захопила нещодавно приватна охоронна фірма “Максима”. Наразі по даній справі тривають судові засідання, але приватну власність товариства вже вивезено у невідомому напрямку.

Неофіційно експерти-юристи розповіли “ПРО ВСЕ” про орієнтовну схему дій високопосадовців мерії: з товариств, які займають ласі шматки землі в місті, займаються надприбутковим бізнесом, спочатку вимагається “добровільно-примусова благодійність”. Таким чином чиновники бачать, чи має товариство “надлишок обігових коштів”. Наприклад, товариство “Тернопільський речовий ринок” дало на будівництво пам’ятника Незалежності у файному місті 80 тисяч гривень. Торік. А цього року вже 100 тисяч на… благоустрій. Окрім того, 60 тисяч гривень товариство змушене було вкласти в асфальтування і благоустрій інших земельних ділянок.  Словом, мерія таким чином висмоктує фінансові ресурси і потім починає діяти.

Саме на цій автостоянці комунальна поліція, санстанція та інші служби мають знайти "компромат" на Тернопільський речовий ринок

Підприємець Микола розповів “ПРО ВСЕ” неофіційно, що для продовження оренди землі і нормального функціонування бізнесу дав 10 тисяч доларів найвищому керівництву мерії. Звісно, ніяких доказів цьому не має. Але він вірив у порядність свободівців, які прийшли до влади. Йому дали спокійно попрацювати пів року. Далі розпочалися юридичні непорозуміння, суди, які просто фінансово знекровлюють його бізнес.

Неофіційно базарники розповідають, що від нової влади постраждав і Ворко-молодший. На користь комунального підприємства “Матеріально-технічного забезпечення”  віддана територія перед центральним критим ринком. Попросту кажучи тротуар з якого надалівці платять 3200 гривень щомісяця в казну і 300 тисяч – в “чорну касу”. При Роману Заставному з цієї території збирали неофіційно 150 тисяч. Базарники розуміють, чому мер так активно бореться з “несанкціонованими ринками”. Мета влади одна – зігнати усіх селян на підконтрольну територію, щоб хай 5 гривень, але потрапляло у їхню касу.

Нині  мера і команду зацікавили автостоянки біля “Збруча”. Наші джерела з комунальної поліції Волкова розповіли, що дана команда у будь-який спосіб знайти хоч найдрібніші, але порушення. Під цим приводом автостоянки будуть забрані в товариства “Тернопільський речовий ринок”, хоч офіційно оренда у них укладена до 2017 року. Не допомогло підприємцям, що нещодавно вони витратили 60 тисяч гривень на благоустрій ділянки: заасфальтували, встановили новий паркан, посадили туї, створили зелені газони…

У правоохоронних джерелах “ПРО ВСЕ” дивуються активній грі мера на “ринковому полі”. За словами високопосадовців, свободвець втратив грунт під ногами десь за пів року, відколи прийшов до влади. Затрачені на виборчу кампанію 8 мільйонів гривень виглядали недосяжним рубежем, а скандали з магазином “Янтар”, земельні протести та інші, м’яко кажучи непорозуміння,  демонстрували що доволі не просто відбити касу з виборів. Тим більше, два роки “заважав” Олексій Кайда. З грудня 2012 року  в Надала руки розв’язані, а приставлені для контролю “ідеологічні” свободівці темні як ліс. “Світлі голови” міський голова вже давно прихилив до себе.

Ну і на завершення першої частини з циклу публікацій про перерозподіл ринків доволі цікава інформація з самого середовища свободівців. Щоб отримати поважний статус в Україні і проводити навіть міжнародну діяльність, Сергій Надал нібито хотів отримати коронацію в кримінальному світі як харківський градоначальник Кернс. Для цього навіть відповідна каса була зібрана. Як відомо, в Тернополі таких авторитетних людей не має. В Україні ніхто не хотів “вирощувати” собі конкурента. Звернулись тернопільські “націоналісти” до грузинських кіл, які за Саакашвілі отримали добрячої прочуханки. Думали тернополяни, що дешевше обійдеться. Почали “гогі” дізнаватись по своїм джерелам, хто ж то такий Сергій Надал. Виявилось, що жодного стосунку до кримінального світу не мав, авторитетом не користується. Лише двічі затримувався правоохоронцями. Перший раз нібито за хабар на на посаді першого заступника голови ДПА в Тернопільській області, де кермував з 2007 по 2010 роки. Скандал вдалось зам’яти, бо нібито вдалось відкупитись за подвійним тарифом. Благо, за три роки на відкатах по ПДВ вдалось назбирати “копійку”. Правда, копії відео із затримання досі зберігаються…

Другий раз, коли нібито знову відкупився, якрозповідають по аналогії з колишнім першим заступником голови Тернопільської райдержадміністрації Олегом Боберським за часів Володимира Болєщука, керував Надал  Старокостянтинівською ОДПІ Хмельницької області. Там він теж нібито спочатку купив посаду, просидів з квітня по липень 2010 року. Масштаби виявились не ті, та ще й знову “цапнули”. Скільки коштувала “відмазка” – невідомо. Але саме тоді Сергій Віталійович став націоналістом, отримав (читай “купив”) підтримку у Свободі на мерство. Прихильники “шпигунських” версій, стверджують, що Надала спеціально відпустили правоохоронці і “заслали” в Свободу для контролю. Так воно чи ні – невідомо. Але відомо, що грузини відмовились коронувати нашого мера. Та й Надал нібито “перегорів” бажанням, коли йому сказали щомісяця, протягом 5 років, наповнювати общак “десятиною” від діяльності. А “крисятничати” в кримінальному світі, як відомо, дуже небезпечно…

Далі буде

Олесь Тернопільський, спеціально для “ПРО ВСЕ”


Вистава від тернопільської прокуратури за мотивами побрехеньок міської ради

***

Чому Тернопіль у лайні?

***

На знак протесту щодо рейдерської атаки керівництва міської ради тернополянин готовий себе спалити

***

Рейдери захопили автостоянку Тернопільського речового ринку: підприємці скликають прес-конференцію

***

У Тернополі відбили другу атаку рейдерів

Міський голова Тернополя і “міска”

У Тернополі шукають мерчендайзера на 2500 гривень на місяць