111

Сьогодні інтернет-газета “ПРО ВСЕ” оприлюднила матеріал У Фонді держмайна на Тернопільщині хотіли “нахімічити”.

Журналіст “Про все” оприлюдлюднив відеозапис із розмови з підприємцем Павлючек Наталією. Жінка розповіла на відеокамеру як її хотіли обдурити у регіональному відділенні Фонду держмайна України в Тернопільській області. Оскільки пані Наталя трішки заїкається, журналіст підказував їй окремі слова, які жінка хотіла сказати, щоб легше було вимовити. Щойно до редакції інтернет-газети “ПРО ВСЕ” зателефонували з прес-служби Фонду. Працівник питала чому ми не взяли коментар у їхньої служби.

Ми порекомендували написати їм коментар до статті. Там спеціально й передбачена функція така. Мовляв піднята проблема, якщо є актуальною і викривленою на думку іншої сторони, то може бути вільно прокоментована.

Тоді свою можливість прокоментувати під статтею представник Фонду назвала дитячим садочком і почала вказувати, що “ПРО ВСЕ” має надрукувати СПРОСТУВАННЯ. І взагалі, це журналіст “ПРО ВСЕ” підказував жінці що говорити!

Ми відмовились друкувати саме спростування. На нашу думку, спростовувати нічого. Якщо підприємець, навіть з незначною вадою мови погодилась записати відеоновину, назвалась,  жінка доведена до відчаю і шукає правди за допомогою журналістів, написала звернення у прокуратуру, то ми вважали за необхідне саме так подати інформацію.

Наприклад, коли злодій обкрадає бабусину пенсію і його впіймали, то мало кого цікавить, які мотиви мав зловмисник, щоб прокоментував до кримінальної хроніки. Всі очікують, яке буде покарання – справедливе чи ні, “замнуть справу” чи  прокурор і суддя не візьмуть “відкат” від злочинця.

Якщо Фонд держмайна бажає оприлюднити свою позицію з даної проблеми, то ми можемо розмістити також замітку.

Відмова оприлюднювати спростування  викликала незадоволення працівника Фонду й на цьому розмова закінчилась. Про оприлюднення вибачення до Наталії Павлючек навіть не йшлося. Ми ж в Україні живемо…

1 comment

  1. журналіст

    Без року тиждень керівник прес-служби регіонального відділення Фонду держмайна Наталя Федорців увійшла у смак чиновничого буття.

Напишіть відгук