“Карпатам” не загрожують санкції за червоно-чорний прапор

Поділитися

Футбольному клубу “Карпати” не загрожують жодні санкції ФІФА та ФФУ за те, що вони затвердили червоно-чорний прапор ОУН-УПА своїм офіційним символом. Відповідну заяву зробив народний депутат “Свободи” Ігор Мірошниченко в коментарі УНН.

На думку політика, для ФК “Карпат” “жодних загроз(санкцій ФІФА – ред.) не існує. Так само, як і жодних заборон на червоно-чорний прапор чи портрет С.Бандери, чи Р.Шухевича, чи навіть “галицького лева”, який в тому числі використовувала дивізія “Галичина”. Але разом з тим – це символ міста і він сягає своїм корінням і традиціями ще короля Данила Галицького. Тому жодних санкцій не може бути. Хочу нагадати, що футбольний клуб “Карпати” в червоно-чорній формі виїзній грав десь роки 4 тому постійно. В даному випадку, він лише долучив ще один із символів клубу, який був неофіційним”, – запевнив І.Мірошниченко.

Нагадаємо, львівський футбольний клуб “Карпати” зробив червоно-чорний прапор своїм офіційним символом: “За таких обставин, коли певні сили намагаються змусити вболівальників ходити на футбольні матчі сірим безмовним строєм, ФК „Карпати“ не може і не має права закривати на оце очі. Віднині червоно-чорний прапор набуває офіційного статусу у символіці футбольного клубу „Карпати“, тож його поява на трибунах під час матчів „левів“ буде вітатися ще палкіше”.

27 вересня Дисциплінарний комітет ФІФА порахував, що поведінка групи українських уболівальників (неонацистські банери і вітання, в тому числі і символи ОУН та УПА, “мавп’ячі” звуки і жести) під час матчу Україна – Сан-Марино були ганебні і явно порушували Дисциплінарний кодекс ФІФА. Крім того, піротехнічні засоби, які використовувалися вболівальниками, могли становити значну загрозу особистій безпеці. Через це відбірковий матч ЧС-2014 між збірними України та Польщі, намічений на

11 жовтня в Харкові мав відбутися без глядачів. Також збірна України була позбавлена права грати на “Арені Львів” до кінця відбору на ЧС-2018 у Росії. Крім того, ФФУ було зобов’язане виплатити штраф у 45 тисяч швейцарських франків.

3 жовтня президент ФФУ Анатолій Каньков заявив, що матч Україна-Польща відбудеться з глядачами, оскільки ФІФА призупинила дію санкцій через неможливість вчасно розглянути апеляцію ФФУ. Того ж дня президент ФФУ заявив, що Федерація футболу України не займається політичними питаннями, зокрема пов’язаними з викресленням символіки ОУН-УПА з чорного списку.

Ті, хто доглядає за інвалідами ІІ та ІІІ груп, зможуть одержати держдопомогу

ФІФА і ФФУ визнали, що символіка ОУН та УПА не заборонена