111

Більше 20 тисяч осіб, які доглядають за інвалідами ІІ та ІІІ груп або особами похилого віку, зможуть отримувати допомогу як малозабезпечені, заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська, коментуючи ухвалення Закону “Про внесення зміни до статті 7 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, повідомили УНН у прес-службі Мінсоцполітики України.

“До сьогодні існував несправедливий підхід до людей, які доглядають за інвалідами ІІ чи ІІІ групи або пристарілою особою, якій не виповнилося 80 років, оскільки вони не мають права отримати допомогу по малозабезпеченості. Ми запропонували змінити цю норму і надати таке право сім’ям, які забезпечують постійний догляд за найменш захищеними категоріями громадян. Загалом ці зміни торкнуться понад 20 тис осіб”, – сказала вона.

Наталія Королевська відзначила, що цей закон, у разі підписання Президентом, стане чинним з січня 2014 року. Вона також нагадала, що раніше Верховна Рада ухвалила два інші закони, розроблені Мінсоцполітики, які також встановили соціальну справедливість по відношенню до інших найменш захищених громадян.

“У рамках Соціальних ініціатив Президента за моїм дорученням були розроблені та затверджені Парламентом закони, що дозволили збільшити розмір державної допомоги на догляд за дітьми-інвалідами підгрупи А, а також виплат дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківської опіки, які мають інвалідність. Це ті зміни, які вже реалізуються”, – сказала вона.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.