Подружжя, прикриваючись іменами політиків, ошукало бізнесменів на 13 млн грн

Поділитися

Прокуратура Києва підтримує державне обвинувачення у судовому процесі над подружжям шахраїв, які поширюючи у бізнес-колах неправдиву інформацію про впливові зв’язки з відомими політиками та фінансистами, виманили у 15 українських бізнесменів майже 13 млн гривень, повідомили УНН у прес-службі прокуратури міста Києва.

Встановлено, що шахрайську схему у 2008 році організувала 55-річна жінка з Тернопільщини, яка у подальшому залучила до злочинної діяльності й свого чоловіка.

Так, видаючи себе за фахівців з фінансово-кредитної сфери, шахраї підшукували перспективних бізнесменів та пропонували їм свою допомогу в отриманні кредитів від західних інвесторів під низькі процентні ставки. Окрім дешевих кредитів зловмисниця також пропонувала підприємцям стати її партнерами у масштабних бізнес-проектах.

З метою справити у потенційних жертв враження успішної фінансової діяльності жінка зареєструвала низку фіктивних підприємств, взяла в оренду дорогі офіси у центрі столиці та найняла штат співробітників. Крім того, шахрайка активно поширювала у бізнес-колах неправдиву інформацію про свої начебто впливові зв’язки із політичною та фінансовою елітою України, Євросоюзу та Північної Америки. Її чоловік при цьому виконував функції помічника, а також керівника охорони та деяких структурних підрозділів у створених нею фірмах.

За можливість отримати “вигідну” позику та взяти участь у реалізації “успішного” проекту бізнесмени сплачували шахраям за посередницькі послуги від 50 тис. доларів до шести мільйонів гривень. Отримані кошти подружжя одразу переводило у готівку та привласнювало.

При цьому жодного кредиту люди так і не отримали, а бізнес-проекти, запропоновані шахраями, як виявилося, ніколи не існували.

Загалом упродовж 2008-2010 років від дій аферистів постраждало 15 підприємців, які втратили майже 13 млн грн.

Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великому розмірі) та за ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво). Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Мера і його заступника упіймали на хабарях

Для колишнього військового, якого упіймали на хабарі у 80 тис євро, просять жорсткішого покарання