Використання вакцин без сертифікату може призвести до дитячих смертей – експерт

Поділитися

хвалення проекту постанови Кабміну “Про деякі питання обігу медичних імунобіологічних препаратів” дозволить використовувати в Україні вакцини, які не мають GMP-сертифікату, що може призвести до смертей українських дітей. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив Голова правління Союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення Владислав Онищенко.

За словами В.Онищенка, ініціатива МОЗу щодо скасування GMP-сертифікату щодо вакцин, які використовуються в Україні, є кроком назад.

“Ті заходи, які ми виконували багато років, до чого прагнули – аби в Україні використовувались препарати, виготовлені за високими стандартами виробничої практики, це була багаторічна робота і лише нещодавно на законодавчому рівні цього вдалось досягти. Це було і великим позитивом для українських споживачів, адже завозяться препарати, виготовлені за міжнародними стандартами у відповідних умовах. А ця постанова – це крок назад. Ухвалити її – означає фактично відкрити ринок для вакцин, які не мають належних умов виробництва. Ми ж не зможемо прогнозувати які саме вакцини будуть завозитись. Тут варто згадати смертельний випадок на Донеччині, коли чиновники МОЗ прийняли рішення завезти відповідну вакцину і потім були смертельні випадки. Тобто ми не виключаємо, що подібні випадки знову можуть виникнути”, – припустив В.Онищенко.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України пропонує скасувати GMP-сертифікацію для вакцин. Наразі при реєстрації імунобіологічних препаратів обов’язковим є підтвердження Держлікслужбою відповідності умов виробництва медичних імунобіологічних препаратів вимогам належної виробничої практики (GMP). Міністерство охорони здоров’я пропонує скасувати цю вимогу.

Як зазначено в документі, зокрема підтвердження умов виробництва вимогам GMP відсутнє 50 імунобіологічних препаратів російського виробництва, що, на думку фахівців МОЗ, створює певні проблеми з імунізацією населення.

“Оскільки, всі ці проблемні питання стоять на заваді повноцінної реалізації соціальних ініціатив Президента України та програмних заходів, Міністерством охорони здоров’я України розроблено проект постанови КМУ щодо внесення змін в Порядок реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їх державну реєстрацію (постанова КМУ № 376) в частині виключення вимоги щодо наявності підтвердження умов виробництва вимогам GMP…”, — зазначено в документі.

На думку експертів, запровадження такої новації дозволить Міністерству охорони здоров’я проводити вакцинацію українських дітей не сертифікованими за світовими вимогами GMP російськими, індійськими та китайськими вакцинами.

Нагадаємо, у 2008 році у Краматорську після застосування індійської вакцини проти кору та краснухи помер старшокласник Антон Тищенко. Ще у 85 школярів цієї школи після вакцинації потрапили до лікарень. Фахівці Академії медичних наук України передали до Генпрокуратури свій висновок, де було зазначено, що між смертю Антона Тищенка і проведеною йому вакцинацією проти кору і краснухи “є прямий причинно-наслідковий зв’язок”. За даними Генеральної прокуратури, у 2008 році заступник міністра Микола Проданчук перевищив службові повноваження при закупівлі індійської вакцини від кору і краснухи. При цьому вакцина не пройшла сертифікацію, не була зареєстрована, тому застосовувати її було не можна.

Прокуратура контролює розслідування за фактом загибелі людини в Тернополі

Параджанов був нормальним гомосексуалістом