111

Весна 2012 року для учнівських колективів та батьківських комітетів окремих шкіл м. Тернополя була з приємними клопотами – вони створювали дендрарії та облаштовували свої зелені території. Таку ініціативу проявили представники громадської ради з питань екології та ЖКГ тернопільської міської ради, а школи активно її підтримали. Усім хотілося якнайшвидше створити нові пришкільні зелені зони – оази екологічного виховання та навчання учнівської молоді. Така робота була проведена у трьох школах міста. Всього на пришкільних ділянках було висаджено більше 300 дерев та кушів.

Однєю із шкіл, де була розпочата така робота, стала загальноосвітня школа №9 по вул Макаренка, 1а, що розташована біля педагогічного університету.


Не так давно, у 2012 році, учнями цієї школи висаджено більше 70 дерев та кущів. Однак вже у жовтні 2013 року несподівано на шкільному подвір”ї, де саме була проведена робота з озеленення, розпочалися будівельні роботи, внаслідок яких частина газону та зелених насаджень знищили.

Діти запитують у дорослих: хто дозволив проведення цих робіт на території школи; чому зруйнована їх праця; хто відновить зелені насадження, і в загалі – як таке могло статися?

Тому, у зв”язку із ситуацією, що склалася біля школи №9, ми ставимо запитання до міського голови п. Надала. Просимо Вас розглянути даний випадок як акт вандалізму та надати відповідь школярам на їх запитання публічно.

Також хочу сказати: немає сумніву, що розпочата робота має важливе значення для екологічного виховання молоді, цей досвід можна поширити на всі школи нашого міста. Однак міську раду цей аспект виховання не цікавить. За два роки від влади ніхто у тих школах не був. Можливо, так сталося тому, що це не піар-акція, а системна рутинна робота. Безумовно, легше показово перед камерами посадити райські яблуньки чи катальпи, ніж вирішувати проблемні питання екології в місті, яких накопичилося дуже багато.

Просимо Вас не допускати подібних випадків та навести лад у місті; вирішити питання щодо збереження довкілля та покращення екологічних умов життя мешканців Тернополя.

Видатний біолог Ервін Чарграф писав: «Рівень розвитку держави визначається трьома складовими: ставленням до дерев, ставленям до дітей, ставленням до рідної мови». А в нашому місті напрямок до якого розвитку?

 

Голова громадської ради з питань екології та ЖКГ Тернопільської міської ради О.Г. ФІЛЬ

1 comment

  1. Галина Проців, голова ради Екологічного клубу "Край"

    Чому ж немає офіційної відповіді дорослих на запитання дітей? Невже не вистачає сміливості дорослим, щоб сказати дітям правду? Потім в майбутньому не потрібно буде нарікати, що в нас не така молодь. Якраз молодь в нас прекрасна, проте Ви дорослі про це навіть не здогадуєтесь

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.