111

Прокуратурою області перевірено стан вжиття посадовими особами Державної інспекції сільського господарства в Тернопільській області заходів щодо своєчасного та повного стягнення шкоди, завданої суб’єктами господарювання земельним ресурсам та правомірності її нарахування.

Прокурорською перевіркою встановлено, що посадовцями зазначеного контролюючого органу допускаються випадки неналежного проведення перевірок та, як наслідок, необґрунтованого нарахування збитків.

Зокрема, у поточному році державним інспектором органу контролю неправомірно нараховано шкоду за нібито самовільне використання одним з суб’єктів господарювання Чортківського району земельних ділянок загальною площею понад 67 га, внаслідок чого нараховано державі збитки в сумі 66 тис. гривень.

Водночас, прокуратурою області з’ясовано, що державним контролером розрахунок збитків здійснено безпідставно.

Враховуючи наведене, начальнику Державної інспекції сільського господарства в області внесено подання, за результатами розгляду якого зі звітності виключено незаконно нараховані зазначеному суб’єкту господарювання збитки та притягнуто до відповідальності винну посадову особу органу контролю.

 

Загалом, у поточному році прокуратурою виявлено понад 900 тис. грн. збитків, безпідставно нарахованих фахівцями Держсільгоспінспекції в області у сфері земельних правовідносин. На вимогу прокуратури області, дані інспекції відкореговано, чим поновлено права суб’єктів господарювання.

Окрім того, на усунення виявлених порушень прокурорами внесено 13 подань, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 18 посадовців, повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської областіЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.