111

Голова Тернопільської облради Василь Хомінець виступав на вічі. Сьогодні у столиці від проводить позачергову сесію облради

Вчора у Тернополі на Театральному майдані відбулись збори мешканців міста та позачергова сесія міської ради. Зважаючи на надзвичайно резонансні події у столиці з побиття “Беркутом” жінок і студентства на майдані Незалежності у столиці, у нашому місті зібралась рекордна кількість людей з часів здобуття Україною незалежності. За фотоматеріалами і експертними оцінками можна сказати, що на “театралці” на віче прийшло понад 20 тисяч мешканців. І це при тому, що значна частина тернополян поїхали до столиці, де зібралось понад пів мільйона українців. Перед початком віча по всіх вулицях, з кожного автобуса і тролейбуса масово виходили люди, які поспішали на майдан.Розпочалось народне зібрання з відправи священнослужителів. Побачивши стільки тернополян на площі, отці з підмоченою репутацією почали зловживати мікрофоном. Неосвічені маси підпримували палкі промови священників Анатолія Зінкевича, Андрія Романківа, Дмитра Лисака. Інтелігенція підсміювалась над духовенством, яке розкрадає землі, будує в парках Тернополя, йде в супереч волі громад вулиць. Можливо, саме тому побоявся вийти до трибуни митрополит Тернопільський( УГКЦ) Василій Семенюк, який вже не бажає спілкуватися з тернополянами, які просять припинити церкву незаконні будови у файному місті.


– А що ви хочете, розумні люди давно виїхали з цієї країни,- відверто говорив із журналістом “ПРО ВСЕ” учитель однієї із шкіл міста.

Останнім з духовенства говорив настоятель з Надставної церкви Дмитро Лисак. Займаючись колись політикою, балотуючись невдало у нардепи по північному округу, священник автокефальної православної церкви не зважав, що вже всі священники відійшли з трибуни.

Про що ж говорили отці? Всі виступи ми записали на відео і їх можна переглянути. Від себе зазначимо, що конструктиву не пропонували, а просто добротні гасла приправлені патріотичними цитатами, грали на почуттях тернополян, говорили справедливі речі, які хотіли почути люди. Заради справедливості можна відзначити, що оратори з священництва кращі, чим з наших політиків.

Міський голова Сергій Надал найкраще підготувався до спілкування з громадою. Промова його була чіткою, мова – впевненою, документи підготовлені добротно. Позачергову сесію мер провів оперативно. Секретар ради Ігор Турський трохи “бекав-мекав”, читаючи заяви. Але загального враження це не зіпсувало. Суть прийнятих рішень на сесії звелась до загальноміського страйку у Тернополі. Депутати звернулись до президента Януковича та прем’єра Азарова з питанням відставки останніх. Ректорам місцевих університетів та коледжів запропоновано приєднатися зі студентами до загальноміського і національного страйку. Правоохоронців попросили також приєднатися до протесту, міліцейське керівництво мають судити.

Завершивши сесію одноголосним голосуванням, Сергій Надал зі свитою “перекрутився” 5 хвилин, послухав менш підготовлений виступ голови облради Василя Хомінця і сховався на задній план. Можливо, не хотів ризикувати, щоб його привселюдно розкритикували. Для прикладу, читачі “ПРО ВСЕ”, вважають, що не лише Янукович, Кабмін повинні піти у відставку, але й скомпрометований мер, який розкрадав три роки землю та комунальну власність міста, а тепер прикривається “євроінтеграцією”, щоб на хвилі популярності питання “в’їхати” на другий термін. Тому, напевно, шкодуючи втратити нагоду попіаритись на такій багатотисячній масовці, мер вклинився в ефір ТВ-4. Він навіть не чекав закінчення виступу партнера по опозиційному табору, ймовірного технічного кандидата від УДАРУ  на посаду мера(якщо, звісно, Віталія Максимова не висунуть) Ігоря Яворського. Потім мер ще раз захотів і знову побалакав в ефірі місцевої телекомпанії “ДжоджикТВ”, яка вела трансляцію з віча, а до того вже три роки обслуговує владу.

Після виступу голови облради, на вічі зачитали, як буллу від Папи Римського, звернення від нардепа Олексія Кайди. Як відомо, з перевиборами, втратить мандат і нардеп-свободівець. Тому, відсутнього Олексія Петровича піарила помічник-консультант, дружина керівника міської “Свободи”.

Подальшу страусину позицію зайняв лідер місцевої “Батьківщини” Василь Деревляний. Раніше замість нього приходив заступник Теодозій Кухарський, якому не надто добре вдавалось втримати увагу майдану. Цього разу прийшов інший член обласного бюро Михайло Пінь. Його загальнонаціональні гасла підтримали тернополяни, а коли бютівець почав вигукувати “Юлі-волю!”, озвались лише перші ряди, середина майдану промовчала, а “гальорка” взагалі покепкувала.

З розумних людей на вічі виступив лише науковець Олег Герман. Фахівець своєї справи, людина, яка володіє словом і яку цікаво послухати як особистіть, викликала інтерес в присутніх. Інші “діячі” добилися слова лише через свою партійну чи якусь громадську приналежність. Горе політики марудили на актуальній темі аж 5 з половиною годин!  Ведучий віча Олександр Смик вже навіть просився перед громадою, щоб його не мордували політики, які вважають себе патріотами і хочуть також виступити.

А говорили того дня перед тернополянами навіть представник Радикальної партії Олега Ляшка Святослав Півторак, махав спочатку рукою як Брєжнєв з трибуни призабутий Ярослав Демидась (але ні тихий голос, ні висновки про супер-пупер міську раду та мера мало кого цікавили, більше уваги викликала історія про Кромвеля та відрубання голови), депутатка облради Марія Чашка, яка хоче забрати землі в калік і літніх людей , приватизувала право на правду та здоровий глузд. А один літніх громадських діячів, щоб хоть чимось запам’ятатись на трибуні, вийшов до мікрофона у будівельній касці, хоч у Тернополі правоохоронці нікого з протестуючих й пальцем не вчепили.

Загалом же, можна сказати, що тернополяни продемонстрували єдиний порив, згуртованість, яку, як завжди, хочуть використати партії та різноманітні громорганізації. Було добре, після відставки уряду Азарова, відходу від влади Януковича (автоматична заява Хоптяна само собою розуміється), щоб пішли й скомпрометований мер-свободівець. Але, це скоріше з фантастики. Крикуни-патрійоти не можуть без націоналістичних гасел, якими годують їх злодії при владі.1 comment

  1. Галина

    Найцікавіше, що довелось прочитати про недільну акцію. Прочитала, і мої побоювання, роздуми ніби автор написав спілкуючись зі мною на кухні. Ми з сусідкою обговорювали ввечері … Ну як Надала могли вивести на сцену? Він так знахабнів! Все ж місто проти нього! У мене в школі жоден вчитель не підтримує його. Звісно, в очі ніхто не скаже йому, чи адміністрації. А от те, що люди зібрались – молодці. Згідна про маразми від священників, клєрків-діячів… Вдячна онуку, який подарував свій старенький ноутбук. Тепер не можу дивитись телевізор. Там новини мені видаються як за комуністичних часів. Добре, що в Тернополі є нормальні кілька сайтів, які пишуть правду. Добра штука, таки той інтернет. Написала все, що думала і ніякої цензури як на ТВ-4 на яке додзвонитися ніколи не можна під час ефіру, бо все проплачено аж смердить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.