111

Конституційний суд Молдови ухвалив, що державною мовою РМ є румунська. Відповідне рішення прийняв сьогодні Конституційний суд Молдови, визнавши превалювання Декларації незалежності Молдови, в якій записано, що державною мовою країни є румунська мова, над Конституцією, де говориться те, що державною мовою Республіки Молдова є молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки, передає УНН з посиланням на агентство БЕЛТА.

Рішення КС остаточне й оскарженню не підлягає. Воно було прийнято за підсумками розгляду запиту депутата парламенту Анни Гуцу. Судді КС відзначили, що в разі наявності розбіжностей в тексті Конституції і Декларації незалежності превалює текст саме політичного документа – Декларації незалежності, на основі якої згодом була прийнята Конституція країни.

У Румунії молдавська мова вважається одним з діалектів румунської. Влада Молдови раніше заявила, що розглядає можливість перейменування державної мови країни з молдавської в румунську. У той же час більшість жителів Молдови виступають проти зміни назви державної мови з молдавської на румунську.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.