111

Вигуки «Ганьба!!!» лунали 5 грудня на адресу головного архітектора міста Тернополя Василя Бесаги та чиновників міської ради. Так тернополяни відреагували на спробу чиновників узаконити на громадських слуханнях усю міську забудову.

5 грудня о 10.00 год. у приміщенні Українського дому «Перемога» Тернопільська міська рада намагалась провести громадські слухання з обговорення містобудівної документації, а саме «План зонування території міста Тернополя». Цей документ передбачає графічне зображення плану забудови території всього міста, а також текстову частину з описом графічного зображення. Як з’ясувалося, текстова частина взагалі досі не була передана Тернопільському Управлінню архітектури інститутом «Діпромісто», тобто плану зонування у місцевих чиновників по факту немає, оскільки текстова частина є невід’ємною частиною плану зонування. У зв’язку із цим у присутніх виникло логічне запитання: що буде обговорюватися, якщо не всі документи наявні?
Земельні питання в Тернополі завжди були скандальними, варто тільки згадати вулицю Орлика. Тому хочемо одразу зауважити, що чиновники міської ради вирішили провести таке важливе обговорення під час оголошеного міською радою в місті страйку, крім того інформування громади відбулося засобом розміщення на сайті міської ради у середу 4 грудня в другій половині дня одного оголошення. Через таке інформування більшість тернополян просто не знала про цей захід і не мала змоги висловити свою думку.
«Те, що сьогодні відбулося, є фарсом. Міські чиновники хочуть забудувати наші парки, сквери, дитячі майданчики, а подати це так, нібито громада сама цього хотіла», – зазначив присутній на обговоренні тернополянин Сергій Цвик. Особливий цинізм пан Василь Бесага продемонстрував своїми словами «Хто хотів, той і прийшов…». Під час виборів політики, які прорвались до влади, знайшли можливості достукатися до своїх виборців, а потім роблять усе, щоби виборці якнайменше знали про їхні справи.
На громадських слуханнях були присутні журналісти і всього лиш 28 представників громадськості (в тому числі 12 зацікавлених чиновників). Міська влада розраховувала, що запропонований варіант зонування буде одностайно схвалений, адже на слухання повинні були прийти лише «потрібні» люди. Проте події розгорнулися не за сценарієм і на обговорення несподівано завітали небайдужі тернополяни, а це мешканці вулиці Орлика, Липової, активісти ініціативи «Тернопіль – моє місто»: депутати Тернопільської міської ради Наталія Карпишин, Петро Ландяк, громадський діяч Андрій Любецький, тернополянин Сергій Цвик, активісти вулиці Орлика Ніна та Едуард Міляновські та голова екологічної ради Олександр Філь.

«Під прикриттям «Євромайдану» міська влада хоче «протягнути» рішення по зонуванню міста. Поки тернополяни мерзнуть на майдані, відстоюючи своє право на європейське майбутнє, чиновники ділять міську землю. Це просто знущання над думкою громади!» – прокоментувала ситуацію присутня на зборах депутат Тернопільської міської ради Наталія Карпишин.
Згідно закону України такі обговорення повинні залучати велику кількість тернополян, адже основним завданням плану зонування є визначення територій, які підлягають забудові, а інформація про такі заходи повинна висвітлюватись у ЗМІ хоча би за тиждень до слухань, а не за день, як було зроблено міською радою.
«Дії цієї влади суперечать інтересам громади. Зараз багато тернополян страйкує на майдані, а в той час міська рада тишком вирішує свої питання. Я побачив план, згідно якого в Тернополі забудовуються всі можливі для того куточки, і навіть біля Податкової зі сторони парку Шевченка виростає нове адміністративне приміщення, мабуть анонсована раніше нова будівля міської ради. Не думаю, що це схвально сприйметься громадою міста. Мене обурює, що згідно цього плану зонування Тернопіль перетворюється на суцільну житлову зону, а тернополяни навіть не знають, що більшість місць, де вони полюбляють прогулюватись просто зникне”, – говорить громадський діяч Андрій Любецький.
Представників вулиці Орлика обурив той факт, що їхні зауваження щодо незаконного «перемалюванняя» частини земельної ділянки для будівництва храму святих Володимира і Ольги під житлову забудову не були враховані Управлінням архітектури, у той час, як інші пропозиції по ущільненню забудови Тернополя чомусь були враховані.
Присутні тернополяни вигукуючи чиновникам “Ганьба!” змусили представників міської ради ухвалити рішення перенести обговорення плану зонування на інший день. Представники громади зобов’язали Тернопільську міську раду включити в комісію з обговорення плану зонування усіх охочих, заздалегідь зробити повідомлення про проведення слухань у всіх ЗМІ, а також провести слухання з якомога ширшим залученням мешканців міста Тернополя.
Відео громадських слухань “Плану зонування території” (вигуки “Ганьба” на початку і 53:54 хвилині):

4 comments

 1. Вставай Україно!

  І що шановні тернополяни будемо робити зі своїми “царьками”. Охаміли вони вже до краю. Коли ми вже наведемо лад у своєму місті? Соромно за таких ” земляків”. Ганьба їм.

 2. думаємо і робимо висновки...

  давайте, зомбовані тернополяни, які ходять як вівці за тими аферистами, їх за таке далі “на руках носити”, вони ж нам тут революцію в мозгах роблять)))

  пропоную завтра тим, хто добереться до мікрофона на майдані оголосити це і кричати цим аферстам ГАНЬБА!!

  громада має знати своїх “героїв”)))

 3. євромайдан

  мало вивести людей на майдан, тим більше дітей, треба ще відповідати і за повну анархію в питаннях землі, майна, думаючи що перемога майдану сховає їхні дії ( свободи) – так не буде.За час незалежності України тільки надал з свободою заховався від тернополян за рішенням С У Д У про заборону пікетування міської ради. Чим не риг…

 4. Василь

  рішення зборів носить рекомендований характер. якщо нема порушень – треба приймати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.