111

Минулої ночі прикордонники відділу «Шегині» Мостиського загону запобігли незаконному виїзду дитини за межі України.

31-річна жителька Тернопільської області з донькою 2009 року народження слідувала до Республіки Польща. На паспортний контроль мати надала паспорт громадянки України та нотаріально засвідчену заяву батька доньки про згоду на вивіз її за кордон.

У ході співбесіди інспектор прикордонної служби помітив надмірне хвилювання матері, тому стосовно них ініціював проведення додаткової перевірки. Як згодом з’ясувалось – не дарма. Батько дитини ще у серпні виїхав у Польщу, а нотаріально засвідчена заява видавалась не законно. По даному факту негайно були проінформовані працівники органів внутрішніх справ.

На жаль, такі випадки не поодинокі. З початку року на ділянці Мостиського прикордонного загону з тих чи інших причин відмовлено в пропуску через державний кордон 186 дітям, 8 з яких – у зв’язку із підозрою про підробку документів.

У травні цього року в пункті пропуску «Шегині» Мостиського загону прикордонники запобігли  черговій спробі використання підроблених доручень для вивозу дітей через кордон.

Увагу прикордонного наряду, який здійснював перевірку документів, привернув 42-річний громадянин України. Чоловік супроводжував 13-річну дівчину, жительку Тернопільщини до Іспанії. На паспортний контроль він  надав нотаріально посвідчену заяву від батьків, яка була видана приватним нотаріусом Іванофранківського міського нотаріального округу. У ході перевірки бази даних прикордонники встановили,  що мати дівчини на момент підписання згоди знаходилась за кордоном і в Україну не поверталася. Згодом чоловік  пояснив, що нібито доручення отримав від батька дівчини.  Начебто він  просив відвезти доньку до матері, яка працює в Іспанії.

По даному факту прикордонники поінформували представників МВС. Варто зауважити, що з початку року це вже четвертий випадок виявлення  прикордонниками Мостиського загону  підробленої  нотаріально посвідченої згоди одного з батьків. Як повідомлялось раніше в пункті пропуску «Краківець» 22 березня  батько віз дітей за кордон по підробленим документам, а 4 квітня двоє українок без згоди своїх чоловіків намагалась незаконно вивезти дітей до Італії та Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.