«Саме це показала сесія Кременецької районної ради, яка відбулася 4 лютого ц. р. Інформація голови районної ради Гуславського А. А. про розпуск фракції Партії регіонів у районній раді оплесків не отримала. Спершу треба було побачити результат від такої дії. А він не забарився. І на жаль, не той, якого очікує громада Кременеччини.
Зрештою, про все конкретно.
Депутати вже колишньої фракції Партії регіонів не підтримали мою пропозицію як голови фракції політичної партії Всеукраїнського об’єднання « Батьківщина» про включення у порядок денний цієї сесії питання щодо заслуховування звіту голови Кременецької РДА про виконання делегованих повноважень, зіславшись на порушення процедури його розгляду і відсутність у районній раді звіту голови. Проте, саме після обговорення цього питання, представницьким органом району мала б бути дана оцінка роботи керівника виконавчої гілки влади району.
Позафракційні (тепер вже) депутати від цієї політичної сили відмовилися також включити у порядок денний сесії звернення до всіх членів Партії регіонів, що є в районі, до керівників комунальних установ, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, міст Кременецького району і мають партійні квитки цієї політичної сили, про саморозпуск районної організації Партії регіонів. Мотивація неприйняття – Конституція України гарантує право вільної участі громадян у політичних партіях, які не заборонені законом. А хто вірить у те, що Партію регіонів , як таку, що веде антинародну політику, заборонять їх же синьо – білі законодавці? Це як у популярному фільмі: «Хто ж його посадить – він же пам’ятник?» Пригадуєте?..
Кременецька районна рада, де більшість депутатського корпусу складають депутати, що пройшли від Партії регіонів та Народної партії , залишилася чи не єдиною в області, яка не визнала повноважень Народної Ради України як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу України. Мотивація схожа – суди скасовують аналогічні рішення інших рад. Знову спрямовую до наведеної вище крилатої фрази із популярного фільму.
Надзвичайно гострим було на сесії і прийняття районного бюджету на 2014 р. Виконавчий орган влади, маючи у своєму « підпорядкуванні» депутатську більшість, хоча вже і позафракційну, вперто пропихав через сесійну залу запропонований ним фінансовий документ. До речі, напередодні, на засіданні постійної комісії з питань соціально – економічного розвитку, фінансів та бюджету та Президії районної ради, де більшість також складають депутати провладної сили, бюджет розглядався із голосу. І як результат – Почаївська районна комунальна лікарня, через уже прийнятий обсяг фінансування на цей рік, має вирішувати питання скорочення працюючих. Єдина поступка, на яку пішла влада опозиційним депутатам після декількох спроб , – зміна процедури розгляду порядковості окремих питань порядку денного. І саме тому вдалося прийняти дві програми, які дали можливість фінансування окремих видатків в галузі спорту та районної газети « Діалог». Що стосується змісту прийнятого бюджету району на 2014 р… в процесі життєдіяльності впродовж року бюджетні установи його відчують. Особливо органи місцевого самоврядування …
І ще одне « важливе для громади» рішення було прийняте на цій сесії – дана можливість для керівництва районної ради за розпорядженням голови ради встановлювати голові та заступнику голови стимулюючу 50- відсоткову надбавку до основного розміру заробітної плати за інтенсивний характер роботи та проводити преміювання. На фоні загального безгрошів’я і злиднів.
Прикро, що протести, Майдани, боротьба народу за право жити в іншій країні, кров і жертви серед цього народу для депутатів Кременецької районної ради від провладної політичної сили мало що означають . Вона суті не змінила, лише трішки підфарбувалася».
Світлана Федишена, голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнського об’єднання « Батьківщина» у Кременецькій районній раді.