Сьогодні найбідніша область України за рівнем заробітних плат — Тернопільська — обговорює новину №1 — арешт уродженця села Синьків Заліщицького району Дмитра Фірташа. Дружбою з Фірташем хизувався екс-губернатор Тернопілля Хоптян, «недоторканим» був його односельчанин Іван Запорожан, який очолював обласне управління освіти. Сьогодні часи змінилися. Майдан переміг. І хоч Юлія Тимошенко хоче майданівців «кинути під ноги», їй це не вдається. Українці не бояться ситуації в Криму. З Тимошенко рятівниці нації не вийде точно. Сьогодні ж тернопільського олігарха Дмитра Фірташа заарештовано у Відні ввечері у середу, 12 березня.

Це підтвердили «Deutsche Welle» джерела у Федеральному управлінні кримінальної поліції Австрії.

У поліції також сказали, що найближчим часом вирішиться питання екстрадиції Фірташа до США. В Австрії кримінальних справ проти бізнесмена немає.

Арешт Фірташа здійснено на підставі ордера, виданого американським судом на запит ФБР.

«Ввечері 12 березня, близько 20 години, у Відні співробітниками відділу по боротьбі з організованою злочинністю заарештовано українського громадянина Дмитра Ф., 48 років», — йдеться у офіційній заяві австрійської поліції.

Фірташа підозрюють, зокрема, у хабарництві і створенні злочинного угруповання.

Як відомо, Фірташ був одним із найближчих до режиму Януковича олігархом. Зокрема, він був включений у газові схеми між режимами Путіна та Януковича, навіть отримав «знижку».

Фірташ як співвласник посередницької компанії «РосУкрЕнерго» був задіяний до газових постачань і за часів президента Віктора Ющенка та прем’єрства Юлії Тимошенко.

На даний момент Фірташ є, зокрема, власником телеканалу «Інтер», який на початку Євромайдану подавав викривлену інформацію про події та провладну позицію, а коли почали гинути протестувальники, змінив стратегію на більш виважену.

Фірташа не було в нещодавніх списках олігархів, рахунки яких підлягали замороженню в країнах ЄС.

У рейтингу найбагатших українців за версією «Корреспондента» він посідав 8 місце.

У Великобританії Фірташ створив організацію «DF Foundation», яка згодом змінила назву на «Firtash Foundation». Ця структура зареєстрована у місті Лідс, нею офіційно керує дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.

Добавить комментарий