“Книгоманія” об’єднала ерудитів Тернопілля

Поділитися

Завжди цікаво та приємно спілкуватися з освіченою людиною. Той хто багато читає завжди впевненіше почувається у будь-якому середовищі, вміє підтримати бесіду на різні теми. Саме любов до книги, а також бажання вибороти головний приз – незабутню подорож до Львова на Міжнародний фестиваль дитячого читання “Книгоманія”, об’єднали юних ерудитів у стінах Тернопільської обласної бібліотеки для дітей, де відбувся конкурс на кращого читача року. У конкурсі взяли участь учні 6, 7, 8 класів шкіл міста Тернополя та області. Основною метою таких змагань є заохочення дітей до читання, збагачення їх внутрішнього світу новими цікавими знаннями. Символічним є місце проведення конкурсу на кращого читача. Саме бібліотека є тим сакральним сховищем знань, де кожна книга, що зберігається тут дихає своєю історією, має свою неповторну таємницю. Кожному з нас дається у житті можливість розкрити таємницю книги. Увійти в інший вимір, подорожувати епохами, зустрітись із героїчними персонажами – усе це можна зробити читаючи.

Зараз важко уявити собі українську бібліотеку без літературної

спадщини Тараса Григоровича Шевченка. Томи творів великого Кобзаря є окрасою і гордістю багатьох приватних книжкових колекцій. Саме до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка присвячено конкурс на кращого читача року у місті Тернопіль.

Перед початком змагань ведучі Тетяна Хованець та Ірина Пасько звернулись до творчості Тараса Шевченка, а також згадали найважливіші періоди біографії поета. До привітального слова було запрошено гостей, а за сумісництвом і членів журі конкурсу письменницю Ірину Дем’янову та директора видавництва “Навчальна книга – Богдан” Богдана Будного. До суддівського складу журі увійшли також і працівники обласної бібліотеки для дітей. Зі словами підтримки та заохочення звернулась до юних конкурсантів директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей Надія Новіцька. Після того як було представлено усіх учасників конкурсу, ведучі оголосили про початок змагань. Конкурсанти не приховували свого хвилювання, адже окрім такої бажаної нагороди – запрошення на Львівський фестиваль, кожен юний читач отримав чудову нагоду перевірити та продемонструвати свої знання широкій аудиторії. У той час як учасники конкурсу виконували перше письмове завдання на тему життя та творчості Тараса Шевченка, члени журі прискіпливо вивчали зміст читацьких щоденників школярів. Для суддів кожен із цих щоденників став своєрідним віддзеркаленням характеру та внутрішнього світу його власника. Для когось головною стала кількість вказаних у щоденнику книг, інші ж велику увагу приділили його художньому оформленню. По закінченню роботи над читацькими записами пан Богдан Будний звернувся до конкурсантів з побажанням уважно читати кожну книгу, замислюючись над її змістом. Адже іноді одна вдумливо прочитана книга може стати мудрим порадником та вірним орієнтиром на усе життя. Яку ж роль читацький конкурс відіграє у

ритмі життя сучасного школяра? Свої міркування з цього приводу висловила вчитель української мови та літератури, а також мама конкурсантки Тані Волкової Леся Петрівна. Жінка вважає, що читацькі конкурси підносять престиж читання, а також сприяють естетичному розвитку дитини.

Наступний етап конкурсу був проведений у формі вікторини. Учасники по черзі давали відповіді на запитання, підібрані відповідно до їх віку. Для того щоби зберегти об’єктивність та прозорість оцінювання, журі конкурсу вирішили дати можливість усім учасникам висловити свою думку щодо отриманих балів. Поборотись за звання найкращого читача року отримали змогу ті учасники, які набрали найбільшу кількість балів у ході змагань. Фіналісти повинні були якнайкраще презентувати свою улюблену книгу. Було приємно спостерігати за тим, як деякі школярі демонстрували чіткі читацькі уподобання та вільно аналізували той чи інший твір. Артистизм та креативність з якими конкурсанти підійшли до цього завдання просто зачарували усіх присутніх. Перевтілення, захоплюючі розповіді, а також талановиті малюнки стали чудовими доповненнями книжкових презентацій. Нелегко було членам журі визначати переможців конкурсу “Кращий читач України-2014”. Безумовно, любов до книги, а також щоденна наполеглива праця школяра на інтелектуальній ниві заслуговують найкращих винагород. Тож перед оголошенням результатів читацького конкурсу усім учасникам було вручено грамоти, а також заохочувальні подарунки від бібліотеки та видавництва “Навчальна книга – Богдан”. Завершальна частина конкурсу стала найбільш хвилюючим моментом для усіх його учасників, адже лише троє обраних отримають почесне звання, а також вирушать на Міжнародний дитячий фестиваль “Книгоманія”. Отже, переможцями конкурсу “Найкращий читач України – 2014” стали: Серед шостих класів – Мусіхіна Еля, серед сьомих класів – Лазаренко Максим та серед восьмих класів – Волкова Тетяна. Щиро вітаємо наших призерів і бажаємо щоби подорож до міста Лева принесла їм максимум позитивних емоцій, а також надихнула до нових творчих звершень.

Уляна Пилипчук

Вихованці Рівненського будинку дитини потребують спеціальний медичний прилад

Як олімпійська чемпіонка Сочі зберігала кулю для Путіна