Під час засідання “круглого столу” під назвою “Перспективи регіональної люстрації” у Тернопільському прес-клубі, організованого Польським Фондом “Відкритий діалог”, представники громадських організацій Тернополя поділились своїм уявленням про громадський контроль. На зустрічі також були присутні координатор Громадського Люстраційного Комітету України у Західному регіоні Андрій Мисик та заступник голови ТОДА Леонід Бицюра.

Зокрема, йшлося про потребу об’єднання громадських організацій, оскільки роздрібненість призводить до відсутності результату. “Поки нема необхідного законодавства, на регіональному рівні необхідне згуртування різних громадських ініціатив, оскільки тільки один потужний люстраційний комітет буде мати вплив на ті процеси, які відбуваються”, – зазначив ініціатор заходу координатор регіональної співпраці в Україні Фонду “Відкритий діалог” (Польща) Андрій Подгурський.

“У кожному місті є багато активних людей, середовище треба збирати разом, це обов’язково. Але не змінивши саму інституцію, толку не буде,” – додає координатор Громадського Люстраційного Комітету України у Західному регіоні Андрій Мисик.

Своїми думками поділилися й представники Громадських організацій Тернополя.

* Є частина люстрації, яку треба провести за правилами, а є та, яку треба провести вже. Громадські організації, збираючись докупи, не можуть посунути деяких чиновників, але можуть підняти великий шум. І ці процеси зупинити важко, – каже заступник голови ГО “Автомайдан Тернопіль” Юрій Остап’юк.

* Якщо зараз не скористатися бажанням суспільства щось міняти, воно рано чи пізно погасне. Не закон стимулює суспільство, дайте людям гарантію їхнього бажання це робити, – говорить представник Тернопільської правозахисної групи Володимир Малишевський.

* Нам потрібні нові обличчя, але якщо ми їх поставимо в стару систему, це будуть такі ж ретрогради, як і ті, що були. Тому потрібно прийняти не тільки Закон про люстрацію, а й рішення про реформування відповідної структури, – зазначає представник “Самооборони Тернопільщини” Юрій Моргун.

Представнику Люстраційного Комітету України розповіли також про Об’єднання заради громади “Ядро”, репрезентоване нещодавно у Тернополі. Нагадаємо, це згуртування семи громадських організацій, які мають антикорупційний напрямок, зініційоване журналістами. До “Ядра” входять “Автомайдан Тернопіль”, “Самооборона Тернопільщини”, “Рада бізнесу Тернопілля”, “Тернопільська правозахисна група”, “Тернопільські підсумки”, “Громадський люстраційний комітет Тернополя”, “Майдан Тернопіль”. Для подолання хаотичного процесу люстрації та громадського контролю у Тернополі ОЗГ “Ядро” планує й надалі налагоджувати співпрацю і координувати зусилля з активними громадськими організаціями.

Представники Фонду “Відкритий діалог” (Польща) і Громадського Люстраційного комітету України пообіцяли сприяння ініціативам тернополян.

Прес-служба Об’єднання заради громади “Ядро”

Напишіть відгук