Дві одиниці зброї та майже сімдесят набоїв до них вилучили оперативники управління боротьби з організованою злочинністю в жителя Чортківщини. Але зброя виявилася незвичайною, а, що називається, з арсеналу шпигуна – у вигляді кулькової ручки.

PM457image001Вже не секрет, що існують предмети спостереження та стеження у вигляді найрізноманітніших канцтоварів та інших непримітних речей. Але запакована у корпус, що ззовні нагадує кулькову ручку, вогнепальна зброя – таких фактів у Тернополі ще не було.
Причетним до володіння шпигунським арсеналом виявився житель Чортківщини Як встановили правоохоронці, пакунок з товаром, а це два однозарядні саморобні пристрої у вигляді кулькової ручки, пристосовані для стрільби патронами калібру 5.6 мм, замовнику доставила одна з кур’єрських служб. Хто його «виробник» – завдання подальшої оперативної роботи. Допоки міліціонери намагаються зрозуміти, навіщо ці небезпечні «канцтовари» жителеві нашого краю.

Зі слів чортківчанина, зброю придбав у невідомого, через соціальну мережу. Навіщо? З метою самозахисту. Та, як розповів оперуповноважений УБОЗУ Дмитро Різник, у цю версію правоохоронці не вірять, адже чоловік має на законному озброєнні і дрібнокаліберку, і гладкоствольну рушницю. Тож, якби й навіть була необхідність у самозахисті, то боронитися є чим. Але, якщо гіпотетично взяти за основу такі пояснення підозрюваного, то логічно виникає ще одне запитання: навіщо дві вогнепальні ручки?
Зі слів експертів, зброя небезпечна не лише тим, що нею з великої відстані можна вбити чи поранити людину. Підступність стріляючого канцтовару у його малопомітності й у механізмі роботи. Такий пристрій не викидає гільз, а, отже, не залишає сліду.

Заряджати ручки-пістолети чортківчанин мав чим. У його помешканні знайдено майже сімдесят набоїв потрібного калібру.

Запитань у цій справі ще дуже багато. І над пошуком відповідей оперативники УБОЗУ працюють.

Факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Дії чортківчанина кваліфіковано за частиною першою статті 263 Кримінального кодексу – носіння, зберігання, придбання, вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

СЗГ УМВС України в Тернопільській області

Напишіть відгук