111

Прокуратура відреагувала на порушення конституційних прав в’язнів

Органи прокуратури області із залученням фахівців контролюючих органів та представників правозахисних організацій провели комплексні перевірки в установах пенітенціарної служби, спецустановах органів внутрішніх справ та спецпалатах закладів охорони здоров’я.

Під час перевірок встановлено, що у вищезазначених установах, загалом, додержуються конституційні права ув’язнених, засуджених та адмінарештованих щодо надання їм правової допомоги, забезпечення нормою жилої площі, режимних вимог, надання психіатричної допомоги, гарантій проти запобігання тортур та іншого жорстокого поводження тощо.

Водночас, виявлено ряд порушень щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення ув’язнених і засуджених, їх лікування, застосування до засуджених заохочувальних норм (умовно-дострокового звільнення та заміни невідбутої частини покарання більш м’яким). Не повністю відповідають вимогам національного законодавства та міжнародним нормам і стандартам умови тримання осіб в спецустановах органів внутрішніх справ. Адміністраціями установ виконання покарань та попереднього ув’язнення УДПтС України в області повільно усуваються порушення у сфері охорони праці та безпеки виробництва, природоохоронного та протипожежного законодавства.

За наслідками перевірок, з метою усунення виявлених порушень, органи прокуратури області внесли керівникам установ пенітенціарної служби, спецустанов органів внутрішніх справ та закладів охорони здоров’я 41 документ прокурорського реагування.

 

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.