Чи послухає Яценюк депутата Стойка?

Поділитися

Нардеп з Тернопільщини Іван Стойко звернувся до керівника уряду Яценюка, міністрів фінансів та освіти щодо захисту інтересів освітян Тернопілля.

Прем’єр-міністру України

ЯЦЕНЮКУ А.П.

 

Міністру фінансів України

ШЛАПАКУ О.В.

 

Міністру освіти і науки України

КВІТУ С.М.

 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

щодо забезпечення соціальних гарантій

педагогічним працівникам в освітній галузі

за престижність праці

та скасування постанови Кабінету Міністрів України

від 25.03.2014 року №88 та № 89

 

Вельмишановний Арсенію Петровичу!

Шановний Олександре Віталійовичу!

Шановний Сергію Мироновичу!

 

До мене звернувся педагогічний колектив комунального закладу Білецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тернопільської районної ради Тернопільської області, який вкрай стурбований намаганням Кабінету Міністрів України порушити законодавство України (на думку заявників) про освіту та оплату праці, обмежити права та гарантії педагогічних працівників на ту невелику доплату, що надає держава за їх особливу працю.

Кабінет Міністрів України своїми постановами від 25.03.2014 р. №88 та №89 змінив розмір надбавок педагогічним працівникам установ та закладів освіти за престижність праці, а також працівникам бібліотек за особливі умови праці з фіксованого – 20% та 50% відповідно на так званий гнучкий – від 0 до 20% чи 50%. Такими нововведеннями Уряд суттєво погіршив умови оплати праці освітян. Адже внаслідок прийнятих урядових рішень заробітна плата педагогічних працівників у грошовому еквіваленті може зменшитися від 278 до 474 гривень. Вказані розміри доплат педагогічним працівникам не можуть коливатися в межах від 0 до 20 чи 50 відсотків ставки заробітної плати, оскільки кожен з педагогів, на якого покладено виконання цих обов’язків,

виконує однакову за змістом та обсягом роботу. Тому оплата за її виконання має встановлюватися у фіксованому розмірі.

Прийняття цих змін тільки узаконює поступову ліквідацію даних надбавок. Оскільки освітня галузь на 2014 рік профінансована із значним дефіцитом у бюджетах усіх рівнів – від державного до місцевих.

Наслідком виконання даних постанов КМУ на місцях стане падіння і так невисокого життєвого рівня освітян, а це неодмінно спричинить соціальну нерівність та соціальну несправедливість і призведе до глибокого невдоволення в трудових колективах.

У зв’язку з цим звертаюся до Вас з проханням вжити заходів щодо забезпечення соціальних гарантій педагогічним працівникам в освітній галузі за престижність праці та скасування постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 року №88 та № 89.

Про прийняте Вами рішення прошу Вас повідомити мене та заявника.

Додаток:копії на 2 арк.

 З глибокою повагою,  народний депутат України Іван Стойко

Міжнародна наукова конференція “Бережанська гімназія: сторінки історії”запрошує до участі

Чи отримає покарання бучацький суддя за покривання браконьєрства?