111

Тернопільська інтернет-газета “Про все” вже повідомляла про те, що у  “Чорткові відбудуться не вибори народного депутата, а призначення через туалет”.Саме там домальовували переможцю виборів у 17 разів більше голосів, ніж він отримав насправді. Не краща ситуація у 166 – теребовлянському виборчому окрузі.

За даними ОПОРи, виявляється, є порушення й у зборівському виборчому №165.

Ніч парламентських виборів на ОВК № 165 у місті Зборів виявила неосвіченість членів дільничних виборчих комісій і значну кількістю правопорушень, яким сприяли правоохоронці та працівники окружкомів.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА засвідчують некомпетентність працівників дільничих виборчих комісій. Більшість навіть не розуміючи, що порушують закон, на очах спостерігачів переписувала протоколи, змінювала цифри. На спроби спостерігачів і кореспондентів зафіксувати дане порушення, їх ображали ненормативною лексикою, тікали, просили не знімати, аргументуючи це так: “Нам тут треба протокол переписати просто, йдіть звідси“. Правоохоронці лише у поодиноких випадках забороняли людям порушувати закон і вживали міри. Працівники не мали уявлення, де, що і як потрібно заповнювати та зберігати. Печатки часто переносять у файлах для паперу формату А4.

Короткотерміновий спостерігач від ОПОРИ у місті Зборів Купринюк Руслан коментує своє перше враження від ОВК: «Процес прийому документів виборчих дільниць, шокував з першої ж хвилини перебування у комірчині, де знаходилася комісія. Шум, сварки – це звичайні умови роботи. Кімната розміром з шкільний клас, в якій одночасно знаходиться більше шістдесяти осіб, та ще кілька десятків тиняється у коридорах, в неспроможності відшукати собі місце.»

Координатор кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у місті Зборів (ОВК № 165) Ігор Білик повідомляє: «Нами зафіксовано процедурні порушення заповнення протоколів за межами ДВК № 610464, округ 165. У протоколах присутні підписи та мокра печатка, але відсутні дані по кількості голосів. Порушено ст.91 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, а саме норму про протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, а також такі дії можуть мати в собі склад злочину ч.2 ст.158 (фальсифікація виборчих документів).»

 

У Чорткові відбудуться не вибори народного депутата, а призначення через туалет? (відео, фото)

***

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.