111

Дорогі депутати” – це спільний проект Громадянської мережі ОПОРА, Громадського телебачення і Першого національного телеканалу. У щотижневій програмі глядачі дізнаються про діяльність та бездіяльність народних обранців, про зарплати, офіси, внутрішню “кухню”, “совковий дух” Верховної Ради України і міжнародний досвід парламентаризму. Ідея цієї програми – говорити просто про складне і при нагоді давати людям привід усміхнутися.

У п’ятому випуску програми за 16 лютого ви дізнаєтеся:

– Найзаможніші народні обранці восьмого скликання  – хто вони?

Переважна більшість депутатів оприлюднили свої декларації про доходи за 2013 рік відповідно до чинного законодавства. Нам вдалося поспілкуватися з другим найзаможнішим обранцем і проаналізувати польський досвід. До списку найбагатших слуг народу потрапили:

  • 254,6 млн.грн. заробив  Адрій Журжій (фракція ВО «Самопоміч»);
  • 236,3 млн.грн. задекларував Олексій Савченко (фракція «Блок Петра Порошенка»);
  • 69,8 млн.грн. – Сергій Клюєв (позафракційний, член фракції «Партії регіонів» у V-VII скликаннях);
  • 61,4 млн.грн. – Олександр Фельдман (позафракційний, член фракції «БЮТ» у IV-VI скликаннях, член фракції «Партії регіонів» у VI-VII скликаннях);
  • 39,2 млн.грн. – Юлія Льовочкіна (фракція «Опозиційний блок»).

– Які депутатські авто потрапили до ТОП-5 за версією майстрині спорту з автоперегонів і  автогонщиці Ірини Протасової?

Потужні машини з не менш цікавими власниками за даними декларацій про доходи 2013 р.:

– Що таке парламентська дисципліна та хто її порушує?

За 3 місяці поменшали ряди двох фракцій: у Радикальній партії «вигнали» нардепа Сергія Мельничука за проведення несанкціонованого мітингу під будівлею Міністерства оборони, а також у «Самопомочі» – Ірину Суслову за схвальне голосування за кандидатуру нового Генерального прокурора Віктора Шокіна. Про етику фракційної і партійної дисципліни говорили з народними депутатами Ігором Єремеєвим (група «Воля народу»), Сергієм Лещенко(«Блок Петра Порошенка»), Юрієм Дерев’янко (позафракційний).

Також ви дізнаєтеся про те, як підтримують партійну дисципліну у парламенті Великобританії, США, а також про покарання, які очікують про порушників.

– У рибриці «Партологія» розповімо про історію і сьогодення Радикальної партії Олега Ляшка.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.