Великий адронний колайдер планують запустити до понеділка

Поділитися

103287Великий адронний коллайдер після вирішення проблем, що затягували перезапуск прискорювача часток, планують запустити у період між 4 і 6 квітня. Про це йдеться у повідомленні Європейського центру ядерних досліджень CERN, передає УНН.

Як зазначається, після дворічної перерви, Великий адронний коллайдер знову готовий до роботи.

“Команда завершує тести після вирішення 31 березня проблеми, яка затягувала перезапуск прискорювача. Перші промені можуть почати циркулювати в машині десь між суботою і понеділком”, – йдеться у повідомленні.

У Європейському центрі ядерних досліджень очікують, що після модернізації коллайдера вже в червні вдасться збільшити енергію зіткнення частинок до 13 тераелектронвольт.

Нагадаємо, запуск Великого адронного коллайдера було відкладено в кінці минулого місяця. 21 березня у восьмому магніті було зафіксовано коротке замикання, внаслідок чого для запуску знадобиться додатковий час.

Будівництво Великого адронного коллайдера почалося у 2001 році і тривало сім років. Його спробували ввести в експлуатацію у 2008 році і повторно перезапустили через аварію в 2009 році.

Коллайдер знаходиться у 27-км тунелі, що проходить на глибині до 175 м поблизу кордону Франції та Швейцарії.

У липні 2012 року вчені Європейської організації ядерних досліджень оголосили, що виявили за допомогою коллайдера можливий “бозон Хіггса” – частинку, без якої неможливо пояснити походження Всесвіту.

У російському сегменті Twitter знайшли 18 тисяч “ботів Кремля”

“ПСЖ” готовий придбати Ярмоленка за 25 мільйонів євро