111

11121817_10205509634733985_776836203_nГО «Самооборона Майдану», ТО ВО «Автомайдан», ГС «Рада бізнесу Тернопілля», ГО «Тернопільська правозахисна група» зробили заяву щодо подій в міській раді 6 квітня.

Заява Щодо виходу зі складу комісії, створеної згідно розпорядження міського голови С.В.Надала №113 від 06.04.2015 р.

Ми, представники ГО «Самооборона Майдану», ТО ВО «Автомайдан», ГС «Рада бізнесу Тернопілля», ГО «Тернопільська правозахисна група», заявляємо про вихід зі складу комісії, створеної міським головою начебто для «об’єктивного розгляду звернення громадської організації «Самооборона Майдану Тернопільщини».
Ми не давали згоди на включення наших представників до комісії, завданнями якої є визначення перевірки проблемного будівництва на Привокзальному майдані, замість визначення перевірки усіх проблемних забудов міста Тернополя, про що йшлося у пункті №4 звернення коменданта Самооборони Майдану Тернопільщини до міського голови.
Ми ініціювали створення міською радою ПЕРЕГОВОРНОЇ ГРУПИ для розв’язання суспільно-політичного конфлікту між представниками територіальної громади та міської ради, що стосуються ПИТАНЬ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ ТА ЗАБУДОВ, як це передбачає пункт 2 і 3, статті 4.17 Статуту міста Тернополя.
“Стаття 4.17. Соціально-політичні конфлікти та шляхи їх подолання.
2. У разі виникнення соціально-політичного конфлікту передбачається погоджувальна процедура, порядок проведення якої та склад представників сторін конфлікту затверджується міським головою з урахуванням пропозицій кожної зі сторін із додержанням кількісного паритету у складі комісії представників конфліктуючих сторін.
3. У разі, якщо однією із сторін конфлікту є міський голова, комісія утворюється за тим же паритетним принципом шляхом делегуванням до неї кожною із сторін своїх представників у погодженій сторонами кількості, але не менше трьох з кожної сторони.”
У своєму розпорядженні міський голова декларує створення комісії для об’єктивного розгляду звернення «Самооборони Майдану», проте жодної із шести вимог «Самооборони Майдану» та солідарних з нею громадських організацій не виконує.
Натомість, міська влада намагається втягнути нас у конфлікт між громадськими організаціями та конкретним забудівником. Ми заявляємо, що підприємець, який здійснює будівельні роботи, не є стороною конфлікту. Суспільно-політична ситуація накаляється лише через конфлікт територіальної громади та непрозорі схеми міської ради.
Враховуючи вищенаведене, інформуємо громадськість, що ми не бажаємо вести перемовини з владою, яка не дотримується обіцянок.
Вимагаємо виконання наших вимог викладених у зверненні та залишаємо за собою право на радикальні дії.
Ігор Василів, Віталій Сороколіт, Іван Ковалик, Yuriy Morgun

1 comment

  1. Людмила

    Людмила Скакун
    Читаю цю статтю і розумію, чому у нас до 86% українців не беруть участь у громадських організаціях, чому наше громадянське суспільство поки здатне лише до локальних “кардинальних” змін на словах чи “містечкових” розборок
    а не до змін системи в цілому. Адже це не так просто. Легше воювати з собі подібними, обзивати за спиною (бо думають не так, як ми ) , ніж робити справді фундаментальні речі, для реалізації яких треба вміти об’єднуватися, а значить об’єднувати громадян різних поглядів.
    Коли громадська організація здобуває довіру і авторитет в суспільстві, то вона має відповідати цій довірі, бути послідовною, переконливою, зрозумілою. На жаль, сьогодні “молоді” громадські організації поспішають конвертувати свою (інколи дуже популіську) громадську успішність в політичні чи фінансові дивіденди. Як правило, такі “зірки” дуже швидко гаснуть і падають. Сьогодні громадські організації намагаються виліпити собі маски у форматі європейських цінностей, але яким буде справжнє лице українського громадянського суспільства – залежить від того, чи матимуть громадські організації далекоглядні стратегії , які б враховували інтереси всіх – громадськості, бізнесу, політиків. В іншому випадку , громадська активність зведеться до вічного і безрезультативного незадоволення владою (яку ж ці “активісти” і вибиратимуть), а значить, у нас не буде тої консолідованої платформи , на якій можна було б почути одне одного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.