В ООН заявили, що 80% українців живуть за межею бідності

Поділитися

new-18506-2011-12-15За даними Організації Об’єднаних Націй, за межею бідності проживає більше 80 відсотків українців, а прожитковий мінімум в Україні наближається до порогу бідності африканських держав.

Про це повідомляє Радіо Свобода. За стандартами ООН, якщо людина витрачає на проживання та продукти харчування менше 5 доларів на день, а на місяць менше 150 доларів, то вона живе за порогом бідності, розповідає народний депутат Андрій Шипко. Сьогоднішні 1176 гривень прожиткового мінімуму в Україні – це близько 50 доларів на місяць, тобто півтора долари в день. В африканських країнах люди в середньому витрачають 1,25 долара на день. “Що таке прожитковий мінімум? Це не тільки харчування, це і проїзд в транспорті, і побутові послуги, і комунальні послуги, і одяг. Зовсім не враховують у прожитковий мінімум медичні послуги та освіту.

Якщо проаналізувати ці чинники, то можна зрозуміти, що українці в більшості своїй знаходяться за порогом абсолютної бідності”, – говорить Шипко. Щоб українці вкладалися у “стандартні” 5 доларів на день, в Україні, за курсом Нацбанку, мінімальна зарплата мала б становити приблизно 3750 гривень, зауважує нардеп.

Експерти вважають, що для подолання проблеми держава має затвердити поняття “межа бідності”, а значить, встановити поріг неоподаткування на рівні 5 доларів на день (3750 грн на місяць) на кожного члена сім’ї.

Для покращення умов життя українського населення також пропонують знизити податок на ввезення і реалізацію продуктів з 20 до 7 відсотків. А також розробити і впровадити повномасштабну програму з реімбурсації (компенсації вартості ліків для населення). Нагадаємо, у 2012 році в ООН заявляли, що 15% українців живуть за межею бідності.

Експрес онлайн

expres.ua

Тернопільським школярам боятись нічого!

У Бучачі новий голова (відео)