У Тернополі наближається черговий будівельний скандал. Обласна рада змовилася з Інститутом післядипломної освіти

Поділитися

Ternopol-21У Тернополі наближається черговий будівельний скандал. Обласна рада змовилася з Інститутом післядипломної освіти. 

ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини» вже стикалася з проблемами пов’язаними з Тернопільським обласним комунальним інститутом післядипломної освіти (ТОКІПО). Тоді скандал викликало переселення студентів музичного училища імені С. Крушельницької з свого гуртожитка  до приміщення інституту на вулиці Громницького 1, де і так бракує місця для вчителів, які проходять курси підвищення кваліфікації

Проте як виявилося на цьому проблеми навколо ТОКІПО не закінчились. Ми вирішили глибше розібратись з проблемами інституту і як виявилось тут все «дуже цікаво»!

Буган Юрій Васильович керує (він реальний керівник і тепер) інститутом понад 30 років. Посаду використовував у власних цілях завжди. Хитро і далекоглядно планував дохідні оборудки.

Наприклад, приблизно у 2002-2012 роках зорганізувати на базі педагогічного закладу навчання робітничих професій – муляр, штукатур, плиточник. Як йому це вдалося, коли в інституті завжди бракували лекційних аудиторій, а про матеріально-технічну базу для навчання робітничим професіям вже й говорити не приходиться, є таємницею, а от навіщо – багато хто знає. Буган саме у цей період розпочав будівництво власного будинку у с. Підгороднє і чоловіків, які навчались конкретних будівельних професій використовував на приватній будові, що називається – проходили практику. І це тривало кілька років. Будинок збудував і вселився, навчання робітничих професій зліквідував. Варто би поцікавитись, скільки будівельних матеріалів списано на навчання будівельників у інституті післядипломної педагогічної освіти?

Інша дохідна стаття – «надання методичної допомоги», а серед педагогів шкіл це називається «перевірка». На рік під такі «перевірки» попадали 4-5 районів – збір коштів організовувався з кожної школи. Суми для керівників перевірок були солідні, і рахувалися в тисячах.

Найбільший розгул був за Запорожана-Піхурко-Буган-Свінних (часи режиму Януковича).  Атестацію в освіті для району просто купували.

Варто вивчити використання бюджету інституту, і все, що стосується проведення обласних учнівських олімпіад, зокрема організації харчування. Суму, яку формально сплачено за харчування, впевнено поділіть на 2. Ця стаття доходу завжди була під контролем Бугана, а здешевленням меню незмінно займалася З.М.Коротюк, теперішня голова профспілки.

Про не коректні дії бувшого директора інституту Ю.В.Бугана колектив заявляв ще у червні 2014 року у своєму зверненні до голови обласної ради, про неправомірні дії щодо передачі житлових приміщень гуртожитку інституту в оренду на 49 років Тернопільському обласному комунальному музичному училищу.

За рік боротьби з’ясувалося, що ця оборудка є лише вершиною корупційного айсберга.

Передісторія. З часу обрання головою обласної ради Кайди О.П., Буган, посилаючись на добрі відносини і сприяння обласної ради, періодично демонстрував плани то добудови, то надбудови навчально-побутового корпусу, що знаходиться на вул. Громницького, 1. Саме ж приміщення знаходиться у жалюгідному стані що ззовні, що з середини: у санблоках бруд і антисанітарія, у кімнатах гуртожитку поламані меблі, діряві вікна, подерті килимки. У свій час, щоб якось облагородити навчальні аудиторії, Буган спонукає методистів власним коштом (коштом слухачів курсів) та за гроші профспілки відремонтувати навчальні аудиторії, а косметичну побілку та фарбування коридорів і декількох кімнат, робить руками техпрацівників інституту, і, звичайно, усе це видає як ремонт за бюджетні кошти. Так тривало роками і продовжується сьогодні. Підлогу актової зали шліфували і лакували за кошти профспілки інституту без згоди на це її членів.

Але повернемося до так званих інвесторів з обласної ради.

У березні місяці 2014 року, коли події на Сході уже у розпалі, «дев’ятий вал» економічної кризи накриває країну, Буган усьому колективу демонструє презентацію 5-ти поверхового корпусу з шикарно розмальованими конференц залами і навчальними аудиторіями, і запевняє, що проект уже робиться. Дехто з молодих методистів навіть повірили і були готові чекати на покращення своїх умов праці.

У травні появляється інформація, – за те що нам збудують шикарний корпус, обласна рада забирає в інституту 2 поверхи з житловими блоками під гуртожиток музичного училища. У вересні вселили студентів, а в інституті несподівано розповсюдили  «цікаву» версію: будівництво корпусу відміняється, натомість, обласна рада знайшла інвестора, який на прибудинковій території інституту збудує житловий будинок, і за це зробить якусь надбудову. На кінець 2014 року працівникам, так, між іншим, повідомили, що за гроші (близько 80 тисяч грн.) виділені на виготовлення проекту будови (надбудови) закуплено комп’ютерну техніку. Закупив техніку у себе самого (тобто у власній фірмі «Віват-сервіс») уже на той час в.о.директора Алілуйко С.М.

Але повернемося до колишнього директора, якого рішенням постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно – рекреаційної діяльності від 20 листопада 2014 року №619 велено «Рекомендувати Тернопільській обласній раді надати дозвіл на звільнення директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Бугана Юрія Васильовича з займаної посади з подальшим продовженням трудових відносин на посаді доцента кафедри педагогіки і психології інституту згідно поданої заяви».

Кому і чому так потрібний в інституті на кафедрі педагогіки і психології 71-річний Буган, у минулому – комуніст, директор, який вимагав у 2012 році «читати у бібліотеці з олівчиком» доповідь міністра-українофоба Табачника? За які заслуги перед наукою, вчителя фізики за фахом, який не захищав дисертації з проблем педагогіки і психології, а «доцента» зробив по блату у педуніверситеті, комісія працевлаштовує на посаді доцента кафедри педагогіки і психології інституту? (Найкумедніше: на курсах підвищення кваліфікації Буган читає лекції на тему «Деякі питання конфліктології у школі», «Тестові технології у навчально-виховному процесі», і про все, що знає).

Відповідь ховається у неймовірному зацікавлені певних працівників обласної ради завершити з Буганом оформлення «так званих інвестиційних проектів»:

1.     Укласти довготривалий договір оренди гуртожитку і вивести із комунальної власності 9-ти поверховий студентський гуртожиток музичного училища;

2.     Завершити оформлення прибудинкової території інституту і розпочати  комерційну будову багатоповерхового житлового будинку;

3.     Розбудувати  приватний бізнес продажу і обслуговування комп’ютерної техніки використовуючи контроль над закладами освіти області та інше.

Варто внести ясність у питання, чому інститут залишився без акредитації? А навіщо? До питання акредитації інституту Буган також підійшов з особистої вигоди та інтересу – а ким я там буду? Ректором? Ні, – не «захищений»,  заступнику з наукової роботи – також не вигідно – не «захищений». І на сьогоднішній день – заклад і його науково-педагогічний колектив опинився біля розбитого корита.

2 червня 2015 року Департамент освіти і науки ТОДА призначив на посаду в.о. Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної освіти Шайнюка Юрія Чеславовича. Проте цей чоловік не є з «потрібної когорти проплачених чиновників-освітян», таких як Буган та Алілуйко. Що тепер робитимуть інвестори? Чи запропонують Шайнюку суму, від якої буде важко відмовиттся, чи намагатимуться всіма силами звільнити пана Юрія з посади? Громадськість та Самооборона Майдану Тернопільщини слідкувати за розвитком подій і оперативно втрутиться в процес розбазарювання міських земель та корупційних дій. Поки що ми попереджаємо та ставимо до відома громаду Тернополя та області про дану ситуацію.   

Далі буде…

 

З повагою,

інформцентр

Самооборони Майдану 
Тернопільщини
тел. 0687058804

Росія заплатила жахливу ціну за Дебальцеве

З’явилося відео зі збитого бойовиками українського гелікоптера