За результатами виборів кандидат з максимальною кількістю голосів не стає депутатом, а депутатом може стати той хто зайняв друге, третє місце

Поділитися

depytat25 жовтня 2015 року повинні відбутись вибори до місцевих рад. Згідно із новим законом вибори депутатів у селах будуть проводитися за мажоритарною системою, а депутатів обласних, районних, міських рад будуть обирати за пропорційною системою з відкритими списками.
Але у мене глибоке переконання, що цей закон не запроваджує пропорційну систему та відкриті списки. Даний закон запроваджує дивну пропорційну систему, оскільки кожного з кандидатів списку місцева організація політичної партії прив’язує до певного територіального виборчого округу.

В результаті цього можуть бути три цікаві ситуації.

Перша ситуація, коли в територіальному виборчому окрузі перемагають одразу два кандидати і стають депутатами.

Друга ситуація, коли в територіальному окрузі з усіх кандидатів не обрано жодного.

Третя ситуація взагалі ненормальна, коли за результатами виборів в територіальному окрузі кандидат з максимальною кількістю голосів не стає депутатом, а депутатом може стати той хто зайняв друге, третє місце. Все через те, що той, хто переміг в окрузі, не стає депутатом через те, що його партія не долає прохідний бар’єр у 5%.

Це ж не нормально: кандидат виграв вибори на окрузі, але депутатом не став. Тобто депутатом стане не той кому люди висловили свою довіру!
Також, на мою думку, двотурову систему виборів міських голів потрібно запровадити не лише для великих міст, але й для всіх без винятку міських, сільських і селищних голів.
І взагалі, я не розумію навіщо політизувати місцеві ради?

Навіщо взагалі вибирати депутатів в міську чи районну раду по партійних списках??? Депутатам місцевих рад не треба вирішувати питання приєднання до НАТО чи монетарної політики. Їм треба вирішувати питання благоустрою, вивозу сміття, порядку в громадських місцях. Я так думаю.

Андрій Рудан, депутат Збаразької міської ради

Віталій Цимбалюк підібрав після Сергія Надала

Керівник Збаразького району займався бізнесом крадених мобілок, а його перший заступник має фальшивий військовий квиток?