Бідний, неконтрольований чиновник – головна причина корупції

Поділитися

12039709_867493300003349_4188539241546176721_nГоловною причиною корупції в Україні є безвідповідальність обраних політиків, низькі зарплати і недосконала система управління. Таку думку висловив активіст громадського руху “Народний контроль” Володимир Бліхар.

Треба бути готовим приймати рішення і нести за них відповідальність. Навіть непопулярні. Навіть такі, які тобі у короткій перспективі зашкодять, але принесуть користь громаді. Я підтримав “Революцію Гідності”, бо розумів, що далі жити у тій корумпованій системі не можна. Я усвідомлював, які загрози несе мені і моїй сім’ї рішення протистояти великим олігархічним кланам. Але, як і багато інших підприємців, ми пішли на цей крок, бо розуміли – треба прийняти рішення, підтримати народ і почати змінювати країну”, – зазначив Володимир Бліхар.
Активіст “Народного контролю” зауважив, що вади системи управління і бідність чиновників за відсутності контролю створюють справжню “гримучу корупційну суміш”.
“Чиновник повинен мати чіткі правила роботи, написані в інтересах громади. Коли у нього занадто багато маневру, він стає корупціонером, бо від його особистої волі, а не від правил залежить прийняття рішень. Тоді беруть гроші за довідки, допомогу тощо. Друге – чиновник повинен мати адекватну зарплату. Так починали боротися з корупцією у Сингапурі, Грузії. Бідний чиновник – це основа корупції. Третє – має гарантуватися невідворотність покарання. Без цього корупцію не здолати”, – наголошує Володимир Бліхар.
За словами активіста, саме бажання міняти систему управління і зумовила його бажання долучитися до “Народного контролю”.
“Що таке “Народний контроль” – це і є інструмент гарантії невідворотності покарання навіть тоді, коли державна система працює не зовсім чітко. Завдяки активістам “Народного контролю”, завдяки роботі журналістів – регулярно розкриваються корупційні схеми. Вони знищуються, бо корупція любить тінь і не любить світла. Наступним кроком буде зміна старої системи на нову, при якій народ матиме можливість відкликати чиновника, який погано працює на громаду”, – підсумував Володимир Бліхар.

Не дай заробити Надалу і Ахметову!

Весільний салон Pollardi у Тернополі: чуттєве втілення жіночої мрії про весільну сукню