Голова Тернопільської міської виборчої комісії категорично, відмовився надавати інформацію журналістам

Поділитися

Журналіст «Точки опори» Ігор Процик, 22 вересня звернувся за коментарем до голови міського виборчкому Дрозда Віктора Петровича з приводу не надання ним інформації, журналісту Довганюку Володимиру, про час і місце проведення партійних конференцій. Голова комісії не змінив своєї думки і сказав, що не зобов’язаний надавати таку інформацію.
У своєму попередньому повідомленні, ми розповідали про відмову голови Тернопільської міської виборчої комісії надати журналісту «Точки опори» інформацію про час і місце проведення партійних конференцій. Для з’ясування причин, через які голова виборчої комісії не надав потрібної інформації кореспонденту газети, журналіст Ігор Процик, звернувся до голови виборчої комісії Дрозда Віктора Петровича. На питання чому ви не надали кореспонденту потрібну інформацію голова міської ВК сказав: «Я не зобов’язаний надавати таку інформацію і не буду». Дрозда В.П. додав, що якщо журналіст вважає такі дії з його боку протиправними, то нехай звертається до суду.
Член виборчої комісії, яка виконувала роботу секретаря, сказала, що «їхня робота (виборчої комісії) організувати виборчий процес, а ви (тобто, журналісти) нам в цьому перешкоджаєте». Голова комісії пояснив, що в них робоча нарада і попросив покинути приміщення ТВК, хоча ЗУ «Про місцеві вибори» не передбачає такої форми роботи ТВК.
Заступник голови комісії, Душак Андрій Володимирович, перегородкою із тканини закрив частину приміщення де знаходились члени комісії.
Журналісти звернулись до правоохоронних органів та написали заяву про перешкоджання їхній професійній діяльності.
Журналісти «Точки опори» ще раз відзначають, що такі дії голови комісії суперечать п.4 ст.13 Закону України «Про місцеві вибори» в якому говориться, що «усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках та ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування (повторного голосування) – на умовах, визначених цим законом, крім випадків передбачених Законом України. Виборчі комісії, органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, посадові та службові особи цих органів зобов’язані в межах своїх повноважень і компетенції надавати їм інформацію щодо ходу підготовки і проведення місцевих виборів».
Також відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» п.2 частини другої ст.26 – «журналіст має право відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи та організації та бути прийнятим їх посадовими особами». Спостерігачі від Громадянської мережі ОПОРА нагадують, що Кримінальний кодекс України, ст.171 п.1 визначає покарання за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів –«штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

Весільний салон Pollardi у Тернополі: чуттєве втілення жіночої мрії про весільну сукню

Дорогі депутати: сумна правда про законотворців (відео)