ОПОРА вже повідомляла про пошкодження передвиборчої агітації в Тернопільській області, цього разу зловмисники зіпсували агітаційні матеріали в самому місті.
Так, до прикладу, 18 жовтня, на вул. За Рудкою, довготерміновий спостерігач зафіксував переносний дерев’яний щит з агітацією Степана Сіткара, кандидата у депутати до Тернопільської міської ради від «Об’єднання Самопоміч», на якому портрет кандидата був розфарбований синьою фарбою.
16 жовтня, було помічено, що зловмисники розфарбували сітілайт кандидата на посаду мера Тернополя від політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» Володимира Бліхара.
Оскільки ч.13 ст. 60 ЗУ «Про місцеві вибори» зазначає, що перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації тягне за собою відповідальність, встановлену законами України, то ОПОРА додає, що відповідно до ч. 1-3 ст. 157 Кримінального Кодексу України за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу із знищенням чи пошкодженням майна караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
За коментарями звертайтеся:
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Тернопільській області
Ігор Процик тел. 0634546661
прес-секретар Ольга Галушка тел. 0932380812
e-mail: ternopil@opora.org.ua