Роман Скрипін привласнив частину коштів “Громадського телебачення”?

Поділитися

d64d1da-maxresdefault_628x420Журналіст-розслідувач Дмитро Гнап повідомив у Фейсбуці прикру новину: “Маємо серойзний зашквар у себе на Громадському. Роман Скрипін привласнив частину коштів і збирається створювати свій проект. Мої колеги Bohdan Kutiepov та Iuliia Bankova докладно описали ситуацію. Мені майже нема чого додати, крім власного бачення. Очевидно, Роман не вважає свій вчинок крадіжкою. Він, напевне, думає, що привласнена сума (а це близько 150 тис.євро на PayPal та 36 тис.долл на YouTube) – це роялті. Роялті йому за ідею створення Громадського. Нічого дивного, Янукович та тисячі нинішніх корупціонерів, які працюють на державних посадах думають так само. Вони ж так страждають за Україну, що не гріх хапнути грошенят з бюджету, як компесанцію своїх зусиль.
Як ми все це допустили? Ні, ми зовсім не спостерігали тупо за тим, що відбувається. Романа з самого початку просили передати домен в користування організації, передати гроші в загальне користування.
У відповідь – образи, звинувачення в недовірі, погрози рознести все на друзки. Ми просто не виносили це назовні.
За час його управління проектом інтриги та сварки стали буденністю. Аж поки більшості не урвався терпець і не було обрано нову голову – Наталю Гуменюк. Свою поразку на виборах, саме поразку на виборах, а не відсторонення, Роман вже пережити не зміг. І зібравши кошти, подався геть.
Дуже прикро і боляче на це дивитись. Я знаю, що сьогодні свято на вулиці тих, хто ненавидів наш проект чи скептично до нього ставився. Так панове, тіштеся, маєте привід.
Я ж дотримуюся принципу, висловленого Майклом Дугласом:
“Мені не треба соплі. Мені потрібні професіонали: вони десь програють, десь виграють. Але підводяться і продовжують битися”.
Питайте про все, відповідатиму. Дякую!

До складу Наглядової ради входять історик Ярослав Грицак, журналіст Олексій Шалайський, експерт Chatham House Орися Луцевич, директор Школи журналістики Києво-Могилянської академії Євген Федченко, засновник експертної компанії pro.mova Євген Глібовицький, філософ Михайло Мінаков, економіст, декан KMBS Олександр Саврук.

Звернення Наглядової Ради ГО “Громадське телебачення”

від 18.01.2016

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» постійно слідкує за тим, щоб hromadske.tv у своїй діяльності неухильно дотримувалося своїх цінностей та місії, а також визначених ухваленою Стратегією цілей. Виклики, які можуть підважити цінності чи місію чи перешкодити досягненню цілей стають предметом особливої уваги Наглядової ради. Це звернення Наглядової ради має на меті запобігти нецільовому використанню ресурсів ГО «Громадське телебачення», які були пожертвувані самими глядачами.

12508827_1254174721276349_1375026225291207115_n
Роман Скрипін

Наглядовою радою ГО «Громадське телебачення» під час виконання своїх обов’язків, передбачених статутом, було встановлено, що частина ресурсів ГО одноосібно контролюється одним членом організації – Романом Скрипіним:

– доменне ім’я hromadske.tv;

– рахунок PayPal, на який з 30.10.2013 р. надходили добровільні пожертви для ГО «Громадське телебачення»;

– кошти, отримані за використання контенту ГО «Громадське телебачення» на YouTube.

Такий стан речей створює загрозу як для довіри глядачів і благочинців, так і для фінансової сталості ГО «Громадське телебачення». На виконання рекомендацій Наглядової Ради, Загальні збори ГО «Громадське телебачення» озвучили і письмово скерували Роману Скрипіну такі вимоги:

– передати права на доменне ім’я hromadske.tv ГО «Громадське телебачення» – (виконання домовленостей із засновниками ГО «Громадське телебачення» ще із 2013 року);

– надати звіт про надходження та використання коштів на рахунку PayPal за період з 30.10.2013р. до поточного моменту, на який надходили благодійні внески для ГО «Громадське телебачення» та, власне, передати ГО зазначені кошти (виконання волі благочинців). Аналогічну вимогу поставлено щодо всіх інших рахунків, відкритих Романом Скрипіним, на які здійснювались пожертви для ГО «Громадське телебачення»;

– надати звіт про надходження та використання коштів за використання контенту, права на який належать ГО «Громадське телебачення», на YouTube з 21.10.2013 та повернути зазначені кошти (для виправлення ситуації щодо зловживання службовим становищем та компенсації завданої шкоди).

Строк виконання зазначених вимог сплив 15.01.2016 р.

Жодної з вимог Романом Скрипіним виконано не було. Натомість Роман Скрипін поширив анонс, з якого випливає можливість нецільового використання коштів доброчинців ГО «Громадське телебачення». Фактично, за гроші, які належать ГО «Громадське телебачення» може бути профінансований проект, який не підзвітний ГО «Громадське телебачення» ні як його структурний підрозділ, ні як третя сторона, яка отримала право на використання бренду hromadske. Жодним з керівних органів ГО «Громадське телебачення» не ухвалювалося рішення про подібне делегування.

Наглядова рада ГО «Громадське телебачення» в своїх діях виходить з довготермінового інтересу глядачів. Усвідомлюючи відповідальність як перед благочинцями, так і перед українським суспільством загалом, розуміючи вагу встановлення прикладу для інших громадських та суспільних медіа, Наглядова рада звертається до Загальних зборів, Програмної ради,  Голови  ГО «Громадське телебачення»:

– у випадку невиконання членом ГО «Громадське телебачення» Романом Скрипіним вимог керівних органів ГО «Громадське телебачення», задіяти правоохоронні органи як в Україні, так і в юрисдикціях країн, де були зареєстровані рахунки, зокрема PayPal та/або країн звідки здійснювались пожертви для запобігання порушення прав жертводавців;

– впродовж найближчих тижнів завершити формування органів правління ГО «Громадське телебачення» з незалежним від виконавчого директора фінансовим директором, неухильно дотримуватися принципу подвійного схвалення всіх значущих фінансових транзакцій;

– провести зовнішній незалежний управлінський та фінансовий аудит ГО “Громадське телебачення” з оприлюдненням критичних зауважень аудиторів;

– посилити контроль за використанням бренду hromadske, юридично переслідувати непогоджене використання бренду.

Від імені Наглядової ради ГО «Громадське телебачення»

Голова Наглядової ради Євгенія Закревська.

Ярослав Грицак
Олексій Шалайський
Орися Луцевич
Євген Федченко
Євген Глібовицький
Михайло Мінаков
Олександр Саврук

***

Роман Скрипін відреагував на заяву ось так:

Друзі, колеги, глядачі!Є хороша новина!До сімейства громадських медіа Закарпаття, Львова, Луцька, Одеси, Запоріжжя, Д…

Опубліковано Hromadske Kyiv 15 січня 2016 р.

Друзі!Сьогоднішня заява Наглядової Ради “Громадського”, що перевела давні й непрості процеси всередині у публічну площ…

Опубліковано Романом Скрипіним 19 січня 2016 р.

9:04 за Києвом. Минає доба, як ми зустрілися з Наталкою Гуменюк. А куди передати гроші “Громадського” мені досі не відомо. Шкода.

Опубліковано Романом Скрипіним 19 січня 2016 р.

Мустафа Наєм, колишній журналіст, а нині нардеп від Блоку Петра Порошенка так описує своє бачення ситуації:

hromadske.tv. Думаю, все уже в курсе событий. Я скажу свое личное, возможно даже слишком личное мнение. Этот не официаль…

Опубліковано Mustafa Nayyem 19 січня 2016 р.

Журналіст, медіаексперт Євген Глібовицький:

Ще раз по hromadske.tv: що сталося і мої висновки.Випадок з ГО “Громадське телебачення” став прикладом того як складно…

Опубліковано Євген Глібовицький 19 січня 2016 р.

Один із членів наглядої ради Громадського телебачення, авторитетний Олексій Шалайський так прокоментував ситуацію:

Щодо Громадського Філософське.Насправді те, що сталось- це дуже круто. Чому?Бо це як перехід від монархії до демократ…

Опубліковано Oleksa Shalayskiy 19 січня 2016 р.

Дуже багато почуттів і емоцій. Для багатьох з нас Громадське мало стати проектом життя. Зрештою, для багатьох воно таким…

Опубліковано Iuliia Bankova 19 січня 2016 р.

12417975_1697309317204982_9206612297191182709_n

Житловий сектор України реформується за європейськими стандартами

Квартиры в Черновцах посуточно с помощью сайта dobovo.com: как это работает