111

1659243Вперше з часів 1998 року курс долара на Московській біржі перевалив за 85 рублів. Про це повідомляє сайт торгового майданчика. Сьогодні, 21 січня долар в Росії подорожчав до 85,09 рублів, що на 3,69 рубля (4,53%) вище за рівень закриття вчорашніх торгів.
У перші півгодини сьогоднішніх торгів курс євро виріс більш ніж на 4 рубля. Вартість європейської валюти піднялася до 93,302 рублів, що на 5,25% вище за рівень закриття вчорашніх торгів.
У теж час, курс євро поки не досяг історичного максимуму. 16 грудня 2014 його вартість сягала 100, 74 рублів.
За словами російських експертів, «ринок прорвало» після свят: «Варто було очікувати такої реакції. Не здивуюся, якщо валюта буде стрибати в діапазоні 85-100 рублів за долар. Далі все залежить від реакції ЦБ », – зазначив Ярослав Подсеваткін, керівник трейдингу ІК.

У Кремлі ситуація просто плачевна: продолжающееся падение курса национальной валюты не следует считать обвалом, — заявил в четверг журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков. По его словам у Центробанка разработаны сценарии защиты рубля.

«У нас есть регулятор — Центральный банк. Центробанк очень внимательно следит за ситуацией и анализирует ее. Поэтому я не употреблял бы слова „обвал“. Курс действительно меняется. Курс волотилен. Но это далеко не обвал. Нет оснований полагать, что у Центробанка отсутствуют сценарии, призванные избежать действительно обвальных изменений», — сказал Песков.

Пресс-секретарь также отметил, что ситуация с рублем в рабочем режиме обсуждается в правительстве. «Так или иначе информация докладывается президенту. До конца этой недели каких-либо специальных совещаний (по рублю) у президента не запланировано. Вместе с тем на следующей неделе совещание с членами правительства в программе есть. Нельзя исключать, что врамках тех или иных форматов общения с членами правительства могут обсуждаться вопросы по экономической проблематике отдельно», — добавил Песков.

При этом пресс-секретарь не стал озвучивать, какой курс рубля он сам считает обвальным. «Это не моя прерогатива озвучивать такие прогнозы», — сказал он.
В Україні ситуація не краща.

Євро вже коштує більше 30 гривень в обмінниках, а влада розповідає українцям байки про успіхи.

Національний банк зміцнив офіційний курс гривні, що встановлюється ним на 21 січня на 18 копійок – до 24,66 гривні за долар. Правда, купити долар в банках не реально.

Обвал рубля відбувається на тлі невеликого зниження світових цін на нафту. В ході торгів на біржі ICE вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent з поставкою в березні 2016 року опускалася до 27,64 долара.

До 9:30 вартість березневих ф’ючерсів Brent на біржі ICE становила 27,71 долара за барельДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.