Особливості “купівлі” автомобіля за дорученням

Поділитися

На жаль, багато громадян уважають, що купити автомобіль за дорученням простіше: не треба знімати його з обліку, змінювати номери, платити податки.
Слід пам’ятати , що якщо власник автомобіля виписав вам довіреність, хай навіть і “генеральну з правом продажу”, це зовсім не означає, що автомобіль є вашою власністю. У дійсності вона так і залишилася майном колишнього власника, просто він дав вам на час “покерувати”. Довіреність може бути відкликана власником у будь-який момент і без жодних причин, а повернути гроші буде дуже складно – потрібна довга і дорога судова процедура, до того ж з негарантованим результатом. Крім того, у випадку смерті власника, дія довіреності автоматично припиняється, і вам доведеться віддати машину його спадкоємцям. Тож, якщо продавець не хоче знімати машину з обліку і переконує, що краще випише довіреність, покупцеві варто задуматися: машина цілком може виявитися «проблемною». При перереєстрації в територіальних сервісних центрах МВС звіряють ідентифікаційні номери складових частин автомобіля з номерами, вказаними в документах, перевіряють, чи є авто у базах даних зареєстрованих і розшукуваних транспортних засобів. Також спроба заощадити кошти може виявитись невдалою так як придбану за дорученням машину довелося повертати через борги, які може мати продавець.
Власникам, що “продають” машину за дорученням, теж варто задуматися про наслідки, тому що немаленькі податки на неї доведеться платити самим. Крім того, якщо керуючий машиною за дорученням раптом здійснить ДТП і зникне з місця події, то саме власнику автомобіля доведеться доводити органам правопорядку, що не він в цей момент перебував за кермом автомобіля.
Отже, правильне оформлення договору купівлі-продажу-це, перш за все, гарантія захисту інтересів покупця.
Тому працівники сервісного центру радять, під час купівлі автомобіля слід звертатись в територіальні сервісні центри МВС де ви зможете здійснити перереєстрацію авто та отримати кваліфіковану допомогу.

Українська православна церква московського патріархату порушує законодавство

Для тернополян змінився порядок нарахувань за послугу з централізованого опалення