Лікар-хабарник з Тернополя ухиляється від допиту у поліції

Поділитися

vardunecУ Тернополі ось уже рік марно намагаються довести до суду резонансну справу, фігурант якої лікар-хабарник. Як підозрюваний в корупції зумів зберегти за собою крісло і навіть повернутися в кабінет – дізнавалися наші кореспонденти.

Це оперативне відео. У квітні 2015 року головний лікар Тернопільської центральної райлікарні, депутат обласної ради Ігор Вардинець зажадав від підприємця 200 тисяч гривень. За те, щоб продовжити оренду приміщення під аптеку в лікарні.

“17 квітня потерпілим, тобто особою яка звернулася до нас за допомогою, передано кошти, які вимагав головний лікар. Це 200 тисяч гривень. Під час вимагання лікар був затриманий.

Однак нам не вдалось доставити його до суду для обрання запобіжного заходу”, – говорить Олександр Богомол, в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

І ось чому – після затримання лікар раптово захворів. Кримінальне провадження призупинили. Рідні медика попросили дозвіл – виїхати за кордон для лікування. Поки питання вирішувалося, підозрюваний утік зі стаціонару.

“Підозрюваний з лікарні самовільно покинув лікувальний заклад на реанімобілі їхав вже в аеропорт міста Львова. Для того щоб скористатися чартерним рейсом і виїхати за кордон. Нами було отримано дозвіл на затримання”, – говорить Олександр Богомол, в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області.

“Ніби офіційно сказали, що може їхати. Всі пам’ятають як він виїжджав. Доїхав він тільки до Львова. Ще десь під Львовом машина ГАІ перекрила дорогу. І заставила його розвернутися і повернутися в Тернопіль. В Тернополі його завезли під суд”, – говорить Лариса Вардинець, дружина.

Але до суду лікаря знову не довезли госпіталізували. Десять місяців Ігор Вардинець перебував на лікарняному. А у вівторок вийшов на роботу. Корупції в своїх діях не знаходить. Мовляв, отримані гроші – це борг, який йому повернув знайомий.

“Було бажання довести що я кудись намагаюся втекти. Мені цей суд більше потрібен ніж тим, які хочуть щось зробити. Мене відсторонити від роботи, чи тут рейдерством і таким чином захопити цю працю на якій я 35 років. Є десь десяток бажаючих. Мені про це говорять”, – говорить Ігор Вардинець, підозрюваний.

Напередодні Ігорю Вардинцю правоохоронці вручили клопотання з’явитися в п’ятницю на допит. Лікар запевняє – цього разу неодмінно туди піде, звісно, якщо знову не доведеться лягти в лікарню.

“Прийшов слідчий приніс постанову – про те що хоче мене бачити. З адвокатом в п’ятницю в нього будемо. Тому що я її отримав. Але я перший день на роботі. Завтра мені скажуть знов, і я знов ляжу в лікарню”, – говорить Ігор Вардинець.

У прокуратурі не виключають, що так і буде. Підозрюваний використав усі можливі терміни для знаходження на лікарняному. Щоб його продовжити – навмисно вийшов на роботу на кілька днів. Тому в прокуратурі поспішають відновити справу.

“Звернулися з клопотанням до суду про відсторонення від займаної посади. Вказаний злочин відноситься до важких і покарання передбачене від 5 до 10 років позбавлення волі”, – говорить Віталій Стадник, начальник управління нагляду кримінального провадження.

Поки слідчі реанімують справу, Ігор Вардинець устиг звернутися до суду з вимогою розслідувати факти провокаційних дій з боку співробітників поліції стосовно нього. Суд зобов’язав прокуратуру – провести перевірку.

Подробности-ТВ

Училища Тернополя готовят ненужных рынку специалистов

Тернопільський конвеєр не спить не дрімає, а на фронт гостинці пересилає