Адвокат відстояв у суді права волонтера

Поділитися

Адвокат, що співпрацює з Тернопільським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, у суді допоміг волонтеру скасувати порушення митних правил.
До місцевого центру для отримання правової допомоги звернувся житель Тернополя щодо скасування штрафу у розмірі 850 грн. Штраф на чоловіка, який займається волонтерською допомогою у зоні АТО наклали за порушення митних правил.
Автомобіль заявника, використовувався для потреб військової частини та був знищений у м. Дебальцево в результаті бойових дій. За таких обставин вивезення транспортного засобу за межі митної території України є неможливим, однак реєстраційні номера вказаного транспортного засобу вивезені в Польщу, де він був знятий з реєстрації.
Адвокат Ігор Юзьвак – за дорученням Тернопільського місцевого центру підготувавав адміністративний позов та здійснив представництво інтересів клієнта у суді.
Важливо знати!
Відповідно до ч.3 ст. 381 Митного кодексу України у разі знищення чи повного зіпсування транспортних засобів особистого користування, ввезених на митну територію України з метою транзиту, внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку їх транзиту зупиняється, а внесена грошова застава повертається особі, яка внесла заставу, її спадкоємцю або уповноваженій ними особі, за умови надання такою особою органам доходів і зборів достатніх доказів знищення чи повного зіпсування транспортного засобу.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 531 Митного кодексу України підставою для скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення митних правил або про припинення провадження у справі про порушення митних правил є відсутність у діях особи, яка притягується до відповідальності, ознак порушення митних правил.
Отже, оскільки автомобіль був знищений, заявник не мав об’єктивної можливості вивезти його у зворотному напрямку до Польщі.
Тож, адвокату Тернопільський міськрайонний суд від 09 березня 2016 року задовільнив позов клієнта адвоката Ігоря Юзьвака та скасував постанову Львівської митниці Державної фіксальної служби України у справі про порушення митних правил.
Нагадуємо, що у що у Тернопільській області діє три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Громадяни, які потребують правової допомоги можуть звертатися до місцевих центрів за такими адресами:
м. Тернопіль – вул. Шпитальна, 7,
м. Кременець – вул. Шевченка, 59А,
м. Чортків – вул. Шевченка, 54.
Також, отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги можна зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України із стаціонарних та мобільних телефонів).


З повагою,
заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльнсоті та інформації
Докиль Тетяна Юріївна

1 червня Тернопільська обласна бібліотека для дітей дарує свято

Криміналітет чи правоохоронці вбили кременецького депутата Віталія Ващенка?