Торгівля конвалією заборонена законом

Поділитися

konvaliaЗа останні роки кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. , а за останні десятиліття деякі з них навіть опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання рослин та намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.

У цілому в Україні щорічно за сезон (лютий-травень) незаконно реалізується в населених пунктах 20-25 млн. первоцвітів. При цьому черемша становить – 50 % продажу, підсніжники – 24%, сон-трава – 21%, білоцвіт – 1%, шафран – 2%, інші первоцвіти – 2%.

Хоч у деяких місцях нашого краю первоцвіти є досить поширеними та загалом вони є рідкісними. Більшість з них занесені до Червоної книги, а саме: підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа, горицвіт весняний, конвалія тощо. Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати.

Польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо дари нашої природи для прийдешніх поколінь. Станом на сьогоднішній день в Україні почастішали випадки збирання та торгівлі конвалією звичайною. Це надзвичайно красива, кореневищна рослина. Цінується за красу дрібних дзвоникоподібних квіток, зібраних у поникле суцвіття, що володіє сильним ароматом. Квіти конвалій розпускаються на початку, або в середині травня, в залежності від погодних умов. Саме тому, Державна екологічна інспекція у Тернопільській області звертається до усіх свідомих громадян та закликає бути більш турботливими до навколишнього природного середовища, а у разі затримання порушника – будуть вжитті відповідні міри.
Так, відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України , або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

У Почаєві поліцейському зламали ніс

Незаконний свинарник у Смиківцях забруднював річку Гніздечну