У Тернополі відкриють стрілецьку фотовиставку

Поділитися

123 травня, о 12.00 год, біля пам’ятника Івану Франку в Тернополі відбудеться відкриття фотовиставки стрілецьких світлин.

«Героям Лисоні – Вдячна Батьківщина!» – таку назву матиме фотовиставка стрілецьких світлин, яка, з 23 травня, експонуватиметься простонеба в центрі Тернополя.

Великоформатні світлини встановлять на спеціальних триногах в межах пішохідної зони: від пам’ятника Івану Франку до Архикатедрального Собору УГКЦ.

Фотовиставка присвячена одразу кільком подіям: «Дню Героїв», який традиційно відзначався на наших землях 23 травня; 100-літтю бою УСС на горі Лисоня (під Бережанами); пам’яті перших добровольців та волонтерів, які в 1914-1918 роках боролися проти російського війська й заклали героїчну сторінку історії в ХХ столітті.

Організовує фотовиставку Тернопільський осередок Спілки Української Молоді в Україні, за підтримки Тернопільської міської ради (проект став одним із переможців конкурсу програм управління в справах сім’ї, молоді та спорту).

InfoLyst3Відвідати фотовиставку зможуть не лише тернополяни, але й мешканці районів області, адже організатори мають намір, впродовж року, експонувати її в різних куточках Тернопілля, в тому числі й під час ювілейних заходів, з нагоди 100-річчя бою під Лисонею.

Назва фотовиставки перегукується з німецькомовним написом «Героям Лисоні – Вдячна Батьківщина!», що вибитий на хресті, який з 1917 року знаходиться на горі Лисоня й поставлений австрійською владою.
Історична довідка:

СУМ засновано у 1925 році в Києві, проте її лідерів засуджено в березні 1930 року на харківському процесі СВУ-СУМ. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.

В Україні СУМ офіційно діє з 1991 року (хоча de facto з 1989-го), а в Тернополі з 1995-го. Окремо слід згадати про існування підпільного СУМу в 1948-1951рр.в селі Кошляки Підволочиського району, члени цієї підпільної організації були засуджені на 25 років ув’язнення та 5 заслання.

Тернопільська міська організація СУМ в Україні двічі здійснювали експедиції (2010, 2014) місцями стрілецької звитяги на Тернопільщині. А в 2011 році Спілка робила фотовиставку стрілецьких світлин «Обличчя Звитяги». Тоді було виготовлено 50 плакатів-світлин УСС великого формату (80х60 см), які окремою виставкою експонувалися в УД «Перемога». В 2014-2015 роках ця виставка широко виставлялася в Івано-Франківській області.

Hardwell зіграв хіт про Путіна на найбільшому музичному фестивалі світу Tomorrowland

Змії бояться нас більше, ніж ми їх