На Донбасі у бою загинув оперний співак зі світовим іменем

Поділитися

29 червня, у бою поблизу селища Луганське загинув Василь Сліпак із позивним “Міф” – доброволець “Правого сектора” та соліст Паризької опери
Всесвітньовідомий оперний співак Василь Сліпак, що пожертвував кар’єрою, аби захистити Батьківщину, навіть на фронті знаходив місце для творчості.
Все своє життя від дитинства Василь Сліпак співав, але загинув від кулі снайпера. У 10 років – львівський ансамбль “Дударики”, у 14 – виступ у Карнегі-холл у США, потім Канада.

im578xAny-8Львів’янин Василь Сліпак володар рідкісного голосу – контртенору. В Україні таких всього два. Тож і не дивно, що талант українця оцінили у Франції, де він пропрацював 19 років.

Вперше Францію Василь Сліпак підкорив у 1994 році. Тоді на Міжнародному конкурсі 20-річний львів’янин отримав гран-прі. І вже через два роки на іншому фестивалі у Франції йому запропонували контракт.

Василь Сліпак поїхав до Парижа і залишився там на 19 років. Він співав і на “Радіо Франс”, і гастролював по світу. Перебуваючи за межами України, Сліпак ніколи не припиняв переживати за її долю. Під час Майдану в 2004-му оперний співак був в Україні у вирі подій. В 2013-2014-му приїхати не зміг: цього не дозволяв контракт з Паризькою оперою.Однак Василь Сліпак не залишився осторонь подій і разом з українською діаспорою у Парижі підтримував Революцію Гідності. Спершу він лише жертвував кошти, займався волонтерством, а згодом вирушив на фронт.З 2015 року Василь Сліпак воював за Україну у складі Добровольчого українського корпусу “Правий Сектор”. У травні приїхав у Водяне Донецької області з волонтерською допомогою. А потім з волонтера “Міф” перетворився на кулеметника 7-го окремого батальйону ДУК.

Спершу Василь Сліпак обрав собі позивний “Мефістофель” – на честь героя опери “Фауст”.

Ще у 90-х під час гастролей в Італії він підкорив публіку виконанням партії чотирьох дияволів з опери Оффенбаха “Казки Гофмана”. За блискавичне виконання “диявольської” партії за ним і закріпилося це звання.

Однак на фронті такий позивний задовгий, тому і довелось скоротити до “Міф”.За місяць українського героя чекає за контрактом Париж, але не судилося. Василь Сліпак помер о 6 ранку 29 червня під Дебальцевим від кулі снайпера. Йому було всього 42 роки. У Василя залишились батьки та старший брат, повідомляє 24tv.ua

В одному з останніх інтерв’ю Василь Сліпак сказав: “Уся кров, що сьогодні проливається за Україну, не повинна зупинити або увергнути в депресію. Вона повинна дати імпульс для подальшої боротьби”.

Патрульні затримали двох злодіїв, які намагалися проникнути у підвал

Ведмідь вбив велосипедиста