Що посіяли аграрії Ріната Ахметова на Тернопільщині

Поділитися

Під час прес-туру до Тернопільщини, що відбувся 16 червня, Агрохолдинг «МРІЯ» продемонстрував результати посівної кампанії, які стали можливі завдяки сучасним технологіям обробітку землі. Цьогоріч у «МРІЇ» сіяли, здебільшого використовуючи No-till, Мini-till, а також розкидним способом. Загальна площа ярих культур по Компанії становить 83 тис. га. За словами операційного директора Агрохолдингу «МРІЯ» Віктора Кухарчука, основним фактором, який вплинув на посівну кампанію цьогоріч, були погодні умови. Саме через ранню затяжну та холодну весну довелося змістити посів. Спочатку сіяли соняшник, потім кукурудзу та сою.

«До прикладу, 30% від усієї площі озимої пшениці ми сіяли розкидним способом і «заробили» турбомаксом. Перевагою розкидного способу є те, що він розкриває повний потенціал рослини, – наголошує Віктор Кухарчук. – На сьогоднішній день стан посівів відмінний. Сподіваємося на непоганий врожай. Загалом в залежності від регіону під посів озимих ми по-різному готували ґрунт. Десь довелося дискувати на глибину 10-15 см. для того, щоб підняти ґрунт і вирівняти його, десь – використовували сівалки No-till одразу після збору врожаю. Частину площ сіяли розкидачами, а потім робили лущення. Частина соняшника посіяна за технологіями No-till, Мini-till, частина – за традиційної підготовки. Все, що роблять з допомогою хімічних засобів, ми досягаємо технологічними моментами. Але й не було якоїсь одної виокремленої системи. Щоразу ми робимо так, як вимагає від нас земля, клімат та сама культура. Ми наближаємо кожну культуру до максимально природніх умов. Розкриваємо потенціал, знаючи фізіологію».

Операційний директор Агрохолдингу також додав, що в поточному році температурний режим і кількість опадів є більш сприятливими для озимої пшениці.

За підсумками весняної посівної кампанії, в структурі ярих «МРІЇ» значну частку займає соняшник – 42,6 тис. га. Великі площі відведені також під ярі ячмінь та ріпак – культури, які Компанія цьогоріч вирощує вперше і якими засіяла, відповідно, 11,2 і 9,8 тис. га. Кукурудза посіяна на площі 9,1 тис. га, соя займає 6 тис. га. Традиційною для «МРІЇ» картоплею засадили, як і планували, 2 тис. га. Нішевими культурами Агрохолдинг засіяв загалом понад 1,3 тис. га, в тому числі це – гірчиця, гречка, квасоля, сорго, горох. А для потреб власного тваринництва «МРІЯ» засіяла 648 га силосної кукурудзи і 122 га люцерни.

Тернопільщина постраждала від негоди

На Тернопільщині під час свят травмувалися двоє людей