3223Гучні розслідування фахівців ДемАльянсу щодо реального генплану міста Тернополя таки дали результати. Систематизувавши та проаналізувавши матеріали отримані з офіційного сайту Тернопільської міської ради, від громадян, з мережі Інтернет, соціальних мереж та отриману на офіційні запити, наші фахівці довели, що тернополян давно обманювали міські чиновники спільно з київськими проектантами і цинічно продовжують це робити надалі.

Результатом цього обману, а можливо і основною метою чиновників є захоплення земельних ділянок міста, котрі відповідно до законодавства України, а також згідно низки будівельних, екологічних та санітарних норм гарантовані громаді для її соціальних потреб, забезпечення санітарного благополуччя і перспективного розвитку Тернополя. За керівництва п. Надала С.В. ці ділянки активно надаються через різні схеми фізичним та юридичним особам пов’язаним «певними» інтересами з чиновниками міської ради. Надання базується на сфальшованій містобудівній документації по якій видаються висновки органу архітектури, який свідомо чинить обман. Фальшування полягає у внесенні змін інститутом «Діпромісто» в містобудівну документацію (затверджений генплан м. Тернополя). Все це проводиться таємно від громади, адже ці зміни нових погоджень та позитивної експертизи не можуть отримати, оскільки суперечать законодавству України та державним нормам. Саме по цій причині і приховується від громади реальний генеральний план міста.

Перші такі зміни були виявлені активістами по вул. Пилипа Орлика. Коли у Церкви вилучали земельну ділянку. Участь у розробці схем які містять ознаки підробки документів приймав працівник управління містобудування, архітектури та кадастру п. Чепіль Д.В., про те, що це є порушення він не міг не знати як співавтор діючого генплану міста про що свідчать наявні у нас фотофакти. Саме його і можна вважати організатором схем знищення зелених зон Тернополя. Наступні порушення масово вносились за цією ж схемою. Оскільки замовлень, угод та завдань на проектування щодо внесення таких змін не було, що підтверджено листом інституту «Діпромісто», припускаємо, що фінансування робіт проводилось неофіційно. Дуже яскравим прикладом може служити ділянка гр. Гуди за Дальнім пляжем нанесена уже після затвердження генерального плану та проведення усіх погоджень та експертиз.

Відчувши безкарність та мабуть прибутковість такого «бізнесу» інститут «Діпромісто» та чиновники міської ради у плані зонування території міста Тернополя продовжили практику порушень при чому кількість порушень уже виросла в рази. За цією документацією на території міста з’явилось ще більше ділянок під забудову у скверах, парках, на територіях соціальних об’єктів (шкіл, дитячих садків, медичних установ). Міською владою ж було розроблено свою схему проведення громадських слухань, всупереч затвердженому порядку, за якою фактично усунено громадськість від можливості відстояти свої законні інтереси. Активну участь у цьому приймав відомий заступник міського голови – Камінський В.В. При чому головну частину пояснювальної записки до плану зонування було приховано, а це дає можливість міським чиновникам при наданні земельних ділянок та містобудівних умов використовувати корупційну складову через необхідність особистого спілкування замовника та виконавця послуг котрий на власний розсуд міг трактувати можливі види забудови у відповідній зоні, що й підтверджується нашими розслідуваннями.

Несміливі протести спілки архітекторів області щодо порушень генплану міста, з часом, були припинені і риторика змінилась на протилежну, мабуть через щедре фінансування міською владою їх підприємства та залучення до схем (матеріали додаються) і здається фінансувалось не тільки підприємство. Тому на запит ДемАльянсу щодо реальності розміщеного на офіційному сайті міської ради генплану нам запропонували звернутись до самих фальсифікаторів! Не здивуємось, якщо ця спілка тепер підтримає політику чинної Тернопільської влади стосовно забудови залишків територій зелених зон Тернополя, підтримає розпочате знищення історичного центру, пам’яток архітектури та хаотичне ущільнення міста. Те, що керівництву спілки відомо реальний вигляд генерального плану свідчать отримані нами фото докази із матеріалів розгляду генплану.

Однак викриття зловживань влади у пресі і відсутність реагування на це правоохоронних органів, породило почуття безкарності і вседозволеності, послужило своєрідною рекламою та інструкцією до дій нечесним чиновникам та недобросовісним громадянам. Це привело до збільшення попиту на такі схеми і спонукало п. Бесагу В.Й. поставити їх на потік ще й в таких розмірах, що інститут «Діпромісто» не встигав вносити зміни. Тому з’явилось багато рішень Тернопільскої міської ради та наданих містобудівних умов у яких функціональне призначення земельних ділянок не відповідає навіть уже зміненим документам. Фактично в документи рішень авансувалось цільове призначення земельних ділянок під зміни які, як були впевнені махінатори, ось-ось будуть затверджені міською радою. Тому у п. Надала і назріла необхідність «догнати» матеріалами інституту «Діпромісто» божевільну роздачу земельних ділянок і підвести під ними видимість законності і потрібності громаді. Тоді й офіційно міська рада уже замовила зміни. При чому по найжахливіших порушеннях законодавства та норм, у запропонованих змінах, інститут немов би виправдовується що порушення є але нанесені як факт по уже прийнятому рішенню міської ради. Але інститут замовчує що підставою для прийняття цих рішень міської ради були матеріали розроблені саме інститутом «Діпромісто». Проектувальники повинні були бути впевнені що ці таємні зміни міська рада не подасть на експертизу, інакше зауважень про порушення та скандалу не минути. Саме таким чином знищувались території парків. Однак ні приховування від громади матеріалів змін до генплану, ні намагання збити інтерес громади до вказаних змін, ні виконане в ручному режимі формування із «своїх» погоджувальної комісії (а не на громадських слуханнях), ні відвертий обман комісії її головою п. Остапчук на погоджувальній раді, ні фальсифікація протоколу погоджувальної ради не змогли заставити депутатів міської ради проголосувати за внесення очікуваних махінаторами змін до містобудівної документації.

Тому саме ці запропоновані зараз зміни до містобудівної документації мають намір узаконити порушення затвердженого генерального плану міста, приховати порушення законодавства України, норм, правил, зневажити законні інтереси та права громади на нормальне проживання гарантоване Конституцією України.
Фальшування генплану уже було викрито активістами інших партій під час виборів до міської ради у 2015 р., ми тільки розширили розслідування і чіткіше, згідно нових даних, прослідкували пов’язаних осіб, отримали нові докази. Але тоді громаду влада налякала, при чому у традиціях фашистської пропаганди, як сказав Геббельс: «Щоб у брехню повірили, вона повинна бути жахливою». Тому через свої засоби масового одурманювання, інформацію про правду об’явили посипаною психотропними речовинами від сепаратистів тай натякали на руку Путіна. Те саме розслідування НАБУ і має вияснити, хто розпродає направо і наліво перспективи міста та майбутнє благополуччя наших дітей і онуків, хто будує шикарні будинки в Пронятині, Кутківцях, а може і за кордоном на мізерну зарплату службовця, хто селить учасників АТО на землях придатних тільки для покарання каторжан і в чиїх це інтересах дискредитувати державу перед її захисниками.

Відповіді на ці питання дадуть зрозуміти чи працює ця влада Тернополя на інтереси громади та України. Чи таки спинить їх НАБУ, чи понесуть чиновники та махінатори з інституту «Діпромісто» відповідальність за шкоду громаді? Винні таки повинні понести заслужену кару і компенсувати громаді збитки. В іншому випадку нам прийдеться змиритись з тим, що ці чиновники будуть збирати із нас кошти уже на утримання свого нажитого «непосильним трудом» майна, котре буде невпинно множитись топлячи перспективи міста.

dem-alliance.org

1 comment

  1. Саша

    Надал злодій на котрому давно вже немає місця де поставити клеймо. Але наша міська громада варта такого злодія тому що за нього голосувала.А в мерії тай в правохоронних органах такіж самі злодії. Якби в правохорпонних органах були порядні керівники то Надал і його компанія вже давно булаб на нарах і їлиб сухарі. Так що маємо те що вибрали.

Напишіть відгук