Заставний переміг Чайківського у боротьбі за контроль над газетою “Свобода”

Поділитися

Сьогодні триває 4 сесія Тернопільської обласної ради. Перед початком засідання працівники редакції “Свобода” пікетували “білий дім” з вимогами “Не вбивати свободу”, радили бюрократам займатися економікою, а не вільною пресою. Обіцяли свободівці “не дати себе пресувати”.

Під час формування порядку денного представники редакції вийшли під президію облради і розгорнули свої плакати. Разом з ними були якісь чоловіки з пов’язками від “Правого сектору”, один з яких – скандально відомий Олег Селецький. За словами керівника цієї політичної сили – Василя Лабайчука, цей чоловік не є членом партії, а лише у статусі симпатика. Так званих патріотів було дивно-дивно спостерігати поруч із працівниками редакції, які все своє життя славили владу. Присутні в залі піджартовували, що дожилися ми вже до того, що регіонал Чайківський наймає націоналістів для лобіювання своїх інтересів.

Депутати облради в розмовах з журналістом “Про все” говорили, що ситуація їм не подобається своєю скандальністю. Мовляв, Овчаруку бракує розуму і делікатності вирішити дипломатично питання. Проте, вони не підтримували категорично й в.о. редактора газети “Свобода” Михайла Лисевича. Наприклад, Михайло Пінь з “Батьківщини” радив підняти підшивку “Свободи” у час, коли тривала Революція Гідності. На думку депутата, тоді газета друкувала лише позицію януківців на чолі з Хоптяном. Нині газета успішно співпрацює з Чайківським, який теж був у злочинній партії. Настільки ефективно, що сьогодні аж два медіа-куроратори олігарха прибігли до зали засідань, один з них навіть тримав плакат з колишніми колегами, хоч давно в редакції не працює офіційно. Молодший його колега мав нещастя сісти під веб-камеру онлайн-трансляції сесії і “палитися”.

Підтримувала “незалежну” позицію редакції, яка вигідна Чайківському, й депутат від “Громадянської позиції” Лариса Римар. Інші її колеги були більш прагматичні і скептичніші. Особливо бурхливо відреагували народні обранці на слова Михайла Лисевича, що депутати будуть ворогами преси, якщо підтримають призначення Віктора Уніята. Натомість радикал Яциковський натякнув, що про жодну свободу не йдеться, а лише про інтереси олігарха, натякаючи на Чайківського.

Зганьбився на сесії депутат-кнопкодав і політичне перекотиполе Любомир Білик ( був у соціалістичній партії Мороза, Партії регіонів, нині БПП, а колись “особливо оригінально  відвідував церкви з кримінальними статтями”). Саме з його голосу внесли питання розгляду кандидатури нового редактора Віктора Уніята.

Не зацікавлені сторони спостерігали за цим цирком, який перетворювався час від часу у скандальні перепалки, але негативно зустріли зізнання Лисевича, що його призначив виконувати обов’язки редактора регіонал Валентин Хоптян.

Звичайно, те, що влада так костурбато втручається в роботу газети “Свобода” викликає чимало питань. Розпочався процес роздержавлення. Є рішення ради і облдержадміністрації. Колектив редакції вже мав свої “рожеві мрії”. Аж тут все переграється під іншого олігарха – нардепа Заставного.

Насправді, війна за медіа-ресурс не вартує тих іміджевих втрат, бо “Свобода” має лише 13 тисяч примірників тижневого номера. Звичайно, аграрний олігарх допоможе редакції найняти адвоката і виграти справу в алкоголиків з облради. Тираж газети за час війни, звичайно, ще більше впаде. Коли буде час розвивати газету, як тут йде боротьба між своїм і чужим паном.

Що цікаво, дуже прикро про колектив “Свободи” відгукуються колишні працівники. Нинішнє керівництво правдами-неправдами вигнало-вижило з роботи вісім людей. І не якихось ледарів чи пияків, а передпенсійного віку, яким лишався рік до пенсії. Позбулися тих, хто віддав газеті не один десяток років дизайнером, коректором чи рекламним агентом. Для чого це зроблено? Щоб збільшити свої частки в газеті, коли вона буде роздержавлена.

Зрозуміти можна й голову облради Овчарука: в комунальному підприємстві-газеті про нього майже не пишуть ( одна публікація за квартал), хоч виділили сотні тисяч гривень. Редакція це сприймає як само собою зрозуміле, але гроші не хоче відпрацьовувати. За гроші ж Чайківського олігарха ліплять у кожному номері. Де тут справедливість? От і вирішив Овчарук показати, хто реальний господар і таки отримав 40 голосів депутатів, які призначили Віктора Уніята редактором. Зрозуміло й те, що керівництво облради порушує закон. Але ж де ми живемо? В Україні, де закон як дишло…

Критичний читач спитає: а при чому тут у заголовку нардеп Заставний? Як причому? Його ставленики керують облрадою і облдержадміністрацією. На чию користь вони працюють? Ага, українського народу і тернопільської громади… )))

Звичайно, “Свобода” тепер заспіває, який файний Блок Петра Порошенка (про “Народний фронт” Яценюка не має сенсу) і цукерки “Рошен”, так як до того часу хвалила як файні свині у Чайківського, не помічаючи скандальної ситуації у Ланівцях.

Програє, звичайно читач. Хоча, який там читач… Розповідали якось у районах як та передплата робиться, як керівників комунальних установ “нагинають”, бо є “рознарядка”…

“***

А так ситуацію бачить “правий Сектор”.

Свободу слову!

Обласна рада має намір взяти під контроль газету «Свобода», призначивши редактором «свою людину». Це питання вирішуватиметься на сесії обласної ради у четвер, 22 вересня, о 9 годині.

«Свобода» – газета, яка, крім всього іншого, висвітлює офіційну інформацію від Тернопільської обласної ради та Тернопільської ОДА. На даний момент газета «Свобода» має чітке проукраїнське та державницьке спрямування. Газета працює ефективно, часто висвітлює події з фронту, розповідає про бійців, які захищають, не шкодуючи власного життя, кордони нашої держави.
За теперішнього керівника, Михайла Лисевича, видання працює досить ефективно, доносячи найсвіжіші новини до своїх читачів.
Тим не менше, обласна влада вирішила поміняти редактора газети, нікого про це не повідомивши і не спитавши думки у колективу газети. Як ми знаємо, зміна керівництва подібних комунальних установ (як от театр, музей) відбувалась відкрито і з публічними обговореннями кандидатів.

Отож, якщо і необхідно провести зміну керівництва газети, то це слід робити саме таким відкритим способом. Крім того, колектив газети задоволений роботою нинішнього редактора Михайла Лисевича і одностайно підтримує збереження за ним цієї посади.

Журналісти вважають, що такі дії зі сторони обласної влади – це намагання взяти під контроль редакційну політику газети, що загрожує існуванню незалежних ЗМІ та свободи слова взагалі. Колектив видання готовий відстоювати свої права до кінця і навіть вдатись до страйку, якщо це буде необхідно. Було надіслано лист-звернення до обласної влади із відповідною інформацією.

“Правий сектор” підтримує дії журналістів і готовий разом із ними захищати свободу слова. Ми також надіслали звернення до обласної ради, де висловили підтримку колективу газети та чинному редактору, і вважаємо, що підняте питання не повинно розглядатись на засіданні ради в четвер, а має бути винесеним на обговорення громадськості, і з врахуванням думки журналістів «Свободи».

Правий Сектор Тернопільщина

***

 

“Чортківмолоко” за знищення природи навіть не оштрафували

У Тернополі встановили пам’ятник Ігорю Гереті