ЖЕКи ближчі до влади

Поділитися

Landyak1До мене звернулись мешканці 44- ох квартирного житлового будинку по вулиці Острозького, 18 , в якому у 42- ох квартирах встановлено індивідуальне опалення і лише у дві квартири централізовано подається тепло і гаряча вода, з приводу оплати за обслуговування внутрібудинкових мереж.
Важко зрозуміти мешканцям 42- х квартир чому вони мають оплачувати ЖЕКу за обслуговування загальнобудинкових мереж гарячого водопостачання і опалення , адже в іхні квартири не подається ні гаряча вода , ні опалення. При цьому власники двох квартир, які забезпечуються централізованим опаленням , не хочуть встановлювати індивідуальне опалення і мають на те право.

Ця проблема є характерною для цілого міста!

Чи має ЖЕК підстави нараховувати за обслуговування мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання мешканцям 42 квартир по затвердженому тарифу у розмірі 21,5 коп. перемноженому на коефіцієнт 1.6, встановленому після минулорічного підняття тарифів?

Ні, звичайно! А яка плата і кому може бути застосована?

Так як у місцях загального користування цього будинку немає жодного нагрівального елементу централізованого опалення- ЖЕК має право виставляти рахунки на оплату за обслуговування внутрібудинкових мереж централізованого опалення лише мешканцям двох квартир , які забезпечуюються централізовано теплом і тим, через квартири яких транзитно проходять стояки централізованого опалення. А за обслуговування мереж гарячого водопостачання оплату мають здійснювати лише мешканці двох квартир, які отримують гарячу воду.
Таким чином , із 44 квартир будинку мешканці двох квартири зобов’язані оплачувати послуги по повній їх вартості, певна частина квартир мають оплачувати лише в частині вартості обслуговування мереж опалення ( без гарячого водопостачання), а решту мешканцям нарахування за послуги обслуговування мереж опалення і гарячого влдопостачання взагалі не повинні проводитись!!!

Попередньо ЖЕК зобов’язаний (на жаль рідко в Тернополі це роблять, а влада мовчить), подати споживачу на підписання проект договору на надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території з додатком у якому має бути вказана вартість обслуговування мереж. Знаю, що і це рідко де робиться.

Чи здатні в даний час ЖЕКи на таку точність і об’єктивність при нарахуванні за послуги??? Вважаю, що не здатні. Чи розуміють у міській раді ці проблеми? Думаю, що так, але мовчать. Так вже з роками склалось , що ЖЕКи ” тілесно” ближчі до влади ніж мешканці міста, а переосмислення у чиновників приходить не швидко.

Чи можна оскаржити цю несправедливість у суді? Даю відповідь -наші юристи готові взятися за цю справу, якщо мешканці будинку будуть готові подати позов. Ми допоможемо!

Маємо зрозуміти, що захист своіх, навіть законних. прав і інтересів в житті часто приходиться вигризати!!!
Петро Ландяк, депутат Тернопільської міської ради

У Тернополі відкрили пам’ятник Ігорю Гереті

Шість срібних монет вилучили правоохоронці у колекціонера, коли він передав їх в США