Ще у 2015 р. польська фундація “Мости” розпочала земляні роботи на цвинтарі. Поляки прагнули впорядкувати свої військові поховання періоду Першої світової війни та поховання бійців Війська Польського 1920 р. Секретар комісії у письмовій формі надав роз’яснення: дозвіл на розкопки є, але відповідно до українського законодавства для проведення будівельно-упоряджувальних робіт потрібен дозвіл ДМВК.
Польська сторона почала ремонтн військової каплиці на цвинтарі, однак дозволу на ці роботи від української держави так і не одержала. Не одержала, бо за дозволами не зверталась. Далі гірше: попри письмові перестороги від ДМВК припинити незаконне будівництво, поляки швидко завершили будівельно-реставраційні роботи, а саму каплицю прикрасили оновленим написом “Poległym za Ojczyznę”.
Сподіваємось, що зборівський випадок буде належно оцінений як компетентними органами, так і українськими ЗМІ. Не можна перетворювати Україну на прохідний двір, де кожен перехожий будує що хоче без дозволу господаря.