111

Один із сотень обдурених пайовиків агрохолдингу “Мрія” В. Гермак

Вчора у Гусятинському районному суді, що у Тернопільській області, ледве відбувся судовий розгляд справи щодо ошуканих пайовиків агрохолдингу “Мрія”. З пів тисячі обдурених селян із сіл Крогулець та Нижбірок суд розглянув лише справу позивача Василя Гермака. Старенького дідуся приїхало підтримати майже сотня селян із його рідного та сусіднього села.

Наразі у суді перебуває шість позовів щодо визнання договорів оренди. Одна із суддів, що теж має розглядати ці справи. пішла на лікарняне. Могло вчора не відбутися судове засідання по справі Гермака. Якби не громадські активісти, воїни АТО, присутність преси, то, ймовірно, дідусь на милицях так і не дочекався б розгляду справи.

У призначений час суддя Лисюк просто закрилася у своєму кабінеті. Коли ж до неї достукались активісти і жінка в мантії побачила телекамери журналістів, під тиском присутніх суддя змушена було розпочати розгляд справи. Суть її зводиться до того, що нові власники агрохолдингу “Мрія”, яких пов’язують із “донєцкими”, вирішили продовжити договори оренди паїв. Запропонували людям теж на 5 років співпрацю.

Проте, сфальсифікувавши підписи селян, договори оновили на 10 років. Документи на руки селянам не віддали. Фальсифікацію підписів видно неозброєним оком. Проте, суддя віддала підпис позивача Гермака на експертизу. Коштуватиме цей аналіз 2 тисячі 500 гривень.

Не кожен селянин зможе дозволити собі провести такі дослідження. Тому селяни гуртом прийшли до голови районної ради Василя Бойчука та керівника Гусятинської райдержадміністрації Віталія Батога. Перший не спромігся наполягти, щоб керівник поліції району прийшов на зустріч з громадами двох сіл. У керівника адміністрації склалася більш предметна розмова. Віталій Батіг погодився скликати зустріч керівництва Гусятинського району, агрохолдингу “Мрія”, постраждалих селян, громадських активістів та воїнів АТО. Обурені діями холдингу, деякі учасники зустрічі відверто говорили, що незабаром буде палати техніка, бо доведуть людей до гріха…

26 грудня о 11 годині в Гусятинській райдержадміністрації відбудеться ця зустріч. Чи приїде на неї Рінат Ахметов – великий сумнів. Його прес-служба всіляко відхрещується від стосунку донецького олігарха до агрохолдингу “Мрія”. Проте, селяни Гусятинщини іншої думки. Люди переживають, що зароблені кошти на їхній землі не йшли на утримання терористів ДНР і ЛНР, про які так щебече телеканал “Україна” Ріната Ахметова.

Ще більше у людей викликає занепокоєння, що нові власники агрокомплексу “Мрія” під керівництвом генерального директора Саймона Чернявського не спромоглися навіть зібрати врожай, але відсвяткували в “Березолі” день працівників сільського господарства.

На Гусятинщині під снігом пропадає сортова картопля, кукурудза, а представники “Мрії”, з яких не можливо щось спитати, займаються фальсифікацією договорів оренди паїв, відбираючи у стареньких останнє…3 comments

  1. Тетяна

    мій син вчиться на журналіста в тернополі. каже, мамо – ніхто правди про нашу біду не напише. навіть у вашому вільному житті, яке ви читаєте 20 років, а життя вільного не маєте. а тут написали ще й відео доклали. щиро Вам дякую. сказав мені син – буде блогером, як у Про все автори-журналісти. Щиро дякую Вам від мешканців двох наших сіл.

  2. пайовик

    Не думав, що люди так масово користуються інтернетом. Приїхав нині на базар – а я зірка ютубу, кажуть знайомі. купує в мене незнайома жінка бараболю – каже, а я вас знаю. в інтернеті бачила в суді. пів години був в шоці. думав завжди, що як районка напише, то весь гусятинський район знає. але ж вона правду не пише. а тут в інтернеті виявилось все набагато простіше. розказали, що думаємо про донецьких власників мрії і все пішло в ефір. зараз сиджу в машині. гріюся чаєм і вирішив написати коментар-подяку журналісту і порадити людям – коли вас кривдять – звертайтесь до журналістів. але чесних. і буде толк у розгляді вашої справи. не міг подумати, що такий розголос отримає наша справа. аж нині усвідомив, яка то велика сила дійсно незалежна преса

  3. тернополянин

    Не вірю, що ця нарада щось дасть. поки за сраку не візьмуть те недолуге керівництво мрії – нічого не буде. а як бачимо по реакції головного мєнта гусятинського району – йому пофіг. навіть не прийшов до людей. говорити можна що хочеш, а от виконувати обіцянки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.