Порошенко виступив із заявою щодо ситуації з “ПриватБанком”

Поділитися

Петро Порошенко заявив, що держава гарантує клієнтам “Приватбанку” цілісність їхніх коштів. Він повідомив, що зареєстрував у парламенті законопроект щодо гарантування державою вкладів фізосіб. Президент України Петро Порошенко в понеділок, 19 грудня, у своєму відеозверненні закликав клієнтів “Приватбанку” зберігати спокій. “У цілому ніхто не має постраждати від зміни власника. Рішення про перехід банку у власність і управління держави ми прийняли саме для того, щоб кожен клієнт був захищений і жоден з них не постраждав, а гроші опинилися в більшій безпеці, ніж будь-коли”, – цитує Порошенка інформагенція “Українські Новини”.

Президент також заявив, що вніс до парламенту як невідкладний для розгляду законопроект, що надасть такі самі гарантії вкладів громадян у “Приватбанку”, які існують у державному “Ощадбанку”, пише інформагенція “Інтерфакс-Україна”. Порошенко запевнив, що держава гарантує клієнтам “Приватбанку” недоторканість і цілісність їхніх коштів. “В основі нашого рішення – порятунок банку і гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі”, – сказав Порошенко.Він додав, що заходів, які впродовж останніх двох років проводили приватні власники і топ-менеджери банку, виявилося недостатньо. “Проблеми “Приватбанку” накопичувалися роками. В умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов’язкової програми докапіталізації. А чинна бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала”, – сказав український президент.

Він також наголосив, що нова адміністрація вже бере всі важелі у свої руки. “Для управління банком уже найнята нова високопрофесійна група фахівців, у формуванні якої взяв участь, зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку”, – сказав президент.

Як повідомлялося, напередодні ввечері український уряд ухвалив рішення про націоналізацію “Приватбанку” та випуск облігацій внутрішньої державної позики на 150 мільярдів гривень для докапіталізації фінустанови.

Тернопільські оперативники викрили підпільний зал ігрових автоматів у Підволочиську

Дві циганки винесли з чужого помешкання двісті тисяч гривень