Порошенко виступив із заявою щодо ситуації з “ПриватБанком”

Петро Порошенко заявив, що держава гарантує клієнтам “Приватбанку” цілісність їхніх коштів. Він повідомив, що зареєстрував у парламенті законопроект щодо гарантування державою вкладів фізосіб. Президент України Петро Порошенко в понеділок, 19 грудня, у своєму відеозверненні закликав клієнтів “Приватбанку” зберігати спокій. “У цілому ніхто не має постраждати від зміни власника. Рішення про перехід банку у власність і управління держави ми прийняли саме для того, щоб кожен клієнт був захищений і жоден з них не постраждав, а гроші опинилися в більшій безпеці, ніж будь-коли”, – цитує Порошенка інформагенція “Українські Новини”.

Президент також заявив, що вніс до парламенту як невідкладний для розгляду законопроект, що надасть такі самі гарантії вкладів громадян у “Приватбанку”, які існують у державному “Ощадбанку”, пише інформагенція “Інтерфакс-Україна”. Порошенко запевнив, що держава гарантує клієнтам “Приватбанку” недоторканість і цілісність їхніх коштів. “В основі нашого рішення – порятунок банку і гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі”, – сказав Порошенко.Він додав, що заходів, які впродовж останніх двох років проводили приватні власники і топ-менеджери банку, виявилося недостатньо. “Проблеми “Приватбанку” накопичувалися роками. В умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов’язкової програми докапіталізації. А чинна бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала”, – сказав український президент.

Він також наголосив, що нова адміністрація вже бере всі важелі у свої руки. “Для управління банком уже найнята нова високопрофесійна група фахівців, у формуванні якої взяв участь, зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку”, – сказав президент.

Як повідомлялося, напередодні ввечері український уряд ухвалив рішення про націоналізацію “Приватбанку” та випуск облігацій внутрішньої державної позики на 150 мільярдів гривень для докапіталізації фінустанови.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Тернопільські оперативники викрили підпільний зал ігрових автоматів у Підволочиську

Дві циганки винесли з чужого помешкання двісті тисяч гривень