Суд над заарештованими аферистами “Хеліксу” завершився затриманням їх під вартою

Поділитися

Якщо ж вони захочуть вийти на волю під заставу, то повинні заплатити заставу, яка загалом сягає 8,5 мільйонів гривень


Сьогодні у Тернопільському міськрайонному суді завершився розгляд трьох справ щодо заарештованих керівників піраміди “Хелікс”: Дмитром Нагутою, Романом Феликом та Богданом Воронцовим.

Лідер угруповання Дмитро Нагута отримав 60 діб арешту поки триватиме розслідування. Його не відпустили на волю, хоч він обіцяв належно поводитись , приходити на допити за першою ж вимогою слідчою. Ймовірно суддя взяв до уваги, що кількість потерпілих може значно зрости, коли справа отримає розголос у ЗМІ. Наразі до правоохоронців звернулось 17 постраждалих, які написали заяви.

До речі, Дмитро Нагута у ході допиту в суді поділився інформацією, що в піраміді “Хелікс” є понад 280 тисяч українців.

Тоді із 2,5 мільйонів гривень сума привласнених коштів може суттєво зрости й до сотні мільйонів доларів.

Вий ти на підписку про невиїзд Нагута зможе, якщо заплатить 5 мільйонів гривень застави. Йому також одягнуть тоді браслет із фіксацією його пересування. Коли суддя зачитав ухвалу, Нагута заявив присутнім ЗМІ, що завтра дасть прес-конференцію. Це трохи шокувало журналістів.

2,5 мільйони гривень застави треба буде заплатити Роману Фелику, якщо захоче не сидіти у чортківському слідчому ізоляторі 60 діб, поки триватиме слідство.

І лише один мільйон гривень присудили застави Богдану Воронцову. 24-річний юнак помітно відрізнявся від старших “колег”. Помітно було, що він нервував і був у шоковому стані досі.

І хоч усі затримані обіцяли спіпрацювати зі слідчими, лише Богдан Воронцов говорив це по-дитячому відверто. Було видно, що хлопець хоче якомога швидше вибратися із цієї ситуації.

Поведінка ж Дмитра Нагути свідчила про впевненість, що він за гратами не на довго затримається.

Їхня лінія захисту зводиться до того, що він очолює рекламну фірму “Хелікс”. Звинувачення у створенні фінансової піраміди стосується аналогічної фірми тільки з британським походженням. А там затримані нібито такі самі акціонери-інвестори, як і всі інші постраждалі. Втім, про те, як поводились затримані, як їх захищали адвокати, які звинувачення оголосив прокурор – можна переглянути у відеозаписах інтернет-газети “Про все”.

Для довідки вкладникам піраміди “Хелікс”:

сума застави за трьох затриманих становить 8,5 мільйонів гривень. Якщо вони раптом зникнуть у нашій демократичній і правовій державі, обдурені люди зможуть розраховувати повернути свої кошти максимум на загальну суму застави.

Розпочався суд над арештованим керівництвом піраміди Хелікс

Репортаж про Скалу-Подільську