111

30 січня 2017 року у Тернополі започатковано Громадський рух «Вільний Дністер».

Головною метою руху є захист річки Дністер від руйнівних та протизаконних планів Уряду, якими передбачено будівництво на Дністрі, у межах Тернопільської, Івано-Франківської та Чернівецької областей шести гідроелектростанцій.

Ми вважаємо, що реалізація цих планів загрожує руйнуванням природної та історико-культурної спадщини одного з семи Природних чудес України, Дністровського каньйону, масштабним затопленням земель у долині Дністра, перетворенням живої швидкоплинної ріки у каскад замулених ставків із стоячою водою з усіма негативними наслідками для якості води, загибелі живих організмів, порушенням природного водного режиму ріки та заповідного режиму кількох національних природних парків.

Незважаючи на одноголосні рішення депутатів Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад про повну заборону будівництва ГЕС на Дністрі, негативні експертні висновки багатьох державних природоохоронних, наукових та освітніх закладів, заяви громадських та туристичних об’єднань, Уряд з грубими порушеннями законів України та її міжнародних угод затвердив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Замовниками цієї програми є ПАТ «Укргідроенерго» та олігархи, котрі володіють енергетичним ринком України.

Вже розпочато процедури із розроблення за кошти держбюджету проектної документації Дністровського каскаду ГЕС. На жаль, деякі посадові особи обласних органів влади, ігноруючи закон, рішення представницьких органів почали готувати грунт для реалізації згубного для Дністра проекту у місцевих громадах.

Громадський рух «Вільний Дністер» об’єднує у своїх лавах представників громадських організацій, політичних партій, місцевих громад, туристичних об’єднань, науковців, журналістів, окремих громадських активістів. Він відкритий для приєднання нових учасників і незабаром стане всеукраїнським.

Наш рух у своїх діях спиратиметься на громадянські права та свободи, гарантовані Конституцією, законами України та її міжнародними зобов’язаннями.

Контакти:
Олександр Степаненко gr.world@gmail.com 067 354 81 86
Іван Ковалик 096 90 16 066
Володимир Горон 097 217 2145
Андрій Обєщик 097 840 11 24

1 comment

  1. Медик Ірина

    Ми проти ГЕС на річці Дністер

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.