Колишнього свободівця, а до того ще кунівця та члена іншого політичного сміття, екс-голову Тернопільської облради Василя Хомінця нарешті вдалось працевлаштувати нардепу Роману Заставному. Кажуть, за “праведні труди” Хомінцю й раніше обіцяли місце під сонцем то в Антимонопольному комітеті, то у тернопільському водгоспі. Нарешті сьогодні головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області очолив Василь Хомінець. Новопризначеного керівника представив колективу голова обласної державної адміністрації Степан Барна.
Що це за така контора? Чи розуміється в цьому екс-голова облради, який за фахом вчитель історії?
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів утворена у 2014 році шляхом реорганізації Державної ветеринарної та фіто санітарної служби, а також Державної інспекції з питань захисту прав споживачів і Державної санітарно-епідеміологічної служби.

Головне управління Держпродспоживслужби в області відповідно до покладених на нього завдань у галузі ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів: забезпечує проведення державного ветеринарно-санітарного нагляду (контролю) за здоров’ям та благополуччям тварин, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, неїстівних продуктів тваринного походження, кормів та інших об’єктів санітарних заходів, охорони території України від занесення збудників особливо небезпечних хвороб, включених до списку Міжнародного епізоотичного бюро (далі – МЕБ), з територій інших держав або карантинних зон;
здійснює державний нагляд (контроль) за: тваринами, харчовими продуктами, іншими об’єктами санітарних заходів, пов’язаними з продуктами тваринного походження, репродуктивним матеріалом, племінною справою у тваринництві, біологічними продуктами, патологічним матеріалом, ветеринарними препаратами, субстанціями, кормовими добавками, преміксами та кормами, засобами ветеринарної медицини, засобами догляду за тваринами та супутніми об’єктами, штамами мікроорганізмів, а також потужностями, що використовуються для їх виробництва, переробки, зберігання та обігу; діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, перевезення, зберігання, реалізацію органічної продукції (сировини); проведенням ветеринарно-санітарної експертизи на потужностях, які використовуються для виробництва, переробки, зберігання та обігу тварин, харчових продуктів, а також на агропродовольчих ринках; безпечністю харчових продуктів у процесі їх виробництва та/або обігу з метою їх експорту та імпорту, а також видачею міжнародних ветеринарних (санітарних) сертифікатів (для держав СНД – ветеринарних свідоцтв у визначених законодавством випадках);переміщенням тварин, харчових продуктів, інших об’єктів санітарного захисту, пов’язаних з продуктами тваринного походження, репродуктивного матеріалу, біологічних продуктів, патологічного матеріалу, ветеринарних препаратів, субстанцій, кормових добавок, преміксів та кормів, засобів ветеринарної медицини, засобів догляду за тваринами та супутніми об’єктами, штамів мікроорганізмів; організацією роботи зі збору, утилізації та знищення загиблих тварин і відходів тваринного походження; здійсненням протиепізоотичних заходів юридичними та фізичними особами, що проводять професійну діяльність у галузі ветеринарної медицини;дотриманням законодавства щодо ідентифікації та реєстрації тварин; організовує захист населення від хвороб, спільних для тварин і людей тощо.

1 comment

  1. Даник Михайло

    Не маю до котрої тематики “притулити”, то мушу сюди виказати своє відношення до ґазети шеф-редактору Віталію Мацюку: Пане Віталію, Ви або якось інакше працевлаштуйте редактора з відділу новин паню Юлію Свирид, або нехай вона добре читає дописи в розділ “НАДІСЛАТИ НОВИНУ”. Рубрику “ОТГ і громади” відкрити не хочете, пів року Вашу ґазету прошу, ані разу не попало в добірку матеріалу. Якщо б була та тема не важлива на поточний момент, то й я б не займав Ваш і свій час. В сільрадах (старих) і в теперішніх ОТГ ще не всюди є ГЛАСНІСТЬ. Там теж, нехай одиниці, але є: думаючі, грамотні люди, які хочуть якісних змін, на краще. Як казав Каменяр : “хоч синам як не собі кращу долю в боротьбі…”. Знаємо добре як “те краще” здобувається на місцях, в постіному протистоянню з чинною владою, яка і не знає як до корита щось принести, яка вміє лише з громадського корита. Щоб побільше, і подовше протриматися. Зараз ОТГ на процесі становлення, але люди – безмовні, не мають де вільно висловитися. Нехай буде їм така трибуна, чому Ви гальмуєте, сказавши мені що питання – не на часі. Це Вам хто, Барна С.С. таке сказав?? А коли буде на часі??! Не сказав?? Не сумнівайтеся, відкривайте, через 3-4тижні самі побачите інтерес до тематики. А якщо буде не цікаво – то що Вам коштує те все закрити “на замок”. Адже – видання – комерційне. А хто гроші платить, той, як відомо, й музику заказує. А Машлянка казав – незалежні !! Що, Божим Духом стравуєтеся ?? Ми ж не зовсім дУрні, не вмію на 112-тці знайти наголос. Вибачте. “Попричіпайте” до кожної новини (рубрики) лічильники, і загальний лічильник має десь бути, і тижневий, і – щоденний. Договорились??

Напишіть відгук