Тернопільські чиновники з управління капітального будівництва з ділками “освоїли” за 2016 рік 100 мільйонів гривень у власну кишеню?

Поділитися

Вчора відбувся скандальний звіт начальника Тернопільського обласного управління капітального будівництва Віктора Кузяк за 2016 рік. У ході прес-конференції бюрократ із нібито погашеними судимостями тішився своїми здобутками.

У цей час журналісти лише критично спостерігали на все це “бла-бла-бла”, бо у кабінеті, де проходило звітування, прийшло надзвичайно багато громадських активістів. Ще жоден керівник управління чи департаменту при звітуванні не отримував стільки уваги від мешканців Тернопільщини. Але це не тішило пана Кузяка. Він радів мільйонами, які отримало його управління у 2016 році. Правда, більшість присутніх скептично ставились до того, як ці кошти були витрачені для неякісних ремонтів. Тому цілком логічно, що активісти, зокрема Андрій Об’єщик,   скептично реагували на розповідь про неймовірні успіхи “молодої команди” на Тернопільщині.

Ми спеціально публікуємо першим відео з активістами, яке взяли після чиновницького звіту, бо пропаганда від влади про ударні успіхи й так переповнить усі ефіри та газетні площі. Не всі читачі матимуть терпіння слухати чиновницькі байки…

Якщо говорити лаконічно суть справи, то із 300 мільйонів гривень, які були виділені на Тернопільщину у 2016 році для різноманітних ремонтів було вкрадено, на думку громадських активістів, мінімум 30% – тобто 100 мільйонів гривень

Керівник прес-служби облдержадміністрації всіляко намагалась відтягнути “час ікс” – питання від громадськості до пана Кузяка.  Якщо говорити коротко: чиновник тішився, що в області зуміли освоїти мільйонні кошти, виділені зі столиці.

З прес-конференції зрозуміло одне: недосконалий бюджетний кодекс, горе-тендерні закупівлі, які відбуваються у кінці року призводять до того, що кошти платників податків використовуються неефективно. Чиновникам головне освоїти гроші, отримавши свої відкати.

Активісти ж говорять мовою фактів про низьку якість виконаних робіт, зокрема при ремонті шкіл у Великій Березовиці та Монастириській.

Є питання до виконавця робіт з басейном у Козові. Він нібито є нібито пасинком начальника управління, а такі родинні зв’язки нібито суперечать законодавству у даній царині.

Також начальник управління не навів переконливих доказів щодо своєї скандальної заяви про вимагання хабарів громадськістю у нього та будівельної організації, яка виграла тендер. Натомість Андрій Об’єщик оприлюднив офіційну інформацію з поліції, що заява пана Кузяка про вимагання у нього хабаря не отримала підтвердження у ході розслідування.

За підсумками пре-конференції склалось враження, що керівник управління, який навіть збрехав про свою судимість, просто формально прозвітував “для галочки” і його будуть тримати, поки він реалізовуватиме схеми його кришувальників.

Із фотоматеріалами громадських активістів, які містять докази зловживань бюрократів Тернопільщини, можна ознайомитись за цими посиланнями у Фейсбуці, Вконтакті та Однокласниках

Ось як реагували глядачі в інтернеті під час прямої трансляції звіту.

Довідка
За результатами конкурсного відбору у 2016 році було відібрано 54 інвестиційних проектів, що фінансувалися за рахунок коштів з державного фонду регіонального розвитку в сумі 93 мільйони гривень
Завершено та введено в експлуатацію 41 об’єкт з 46, які контролювало Управління капітального будівництва.

Заяви Надії Савченко були неправдивими чи маніпулятивними

Як у Монастириській школу ремонтували