На Донеччині коїться щось страшне

Поділитися
На фото Ольга Барабаш

Після перемоги Майдану я повірила в те, що зміни в нашій країні можливі. Не захотіла бути осторонь – погодилася стати начальником управління освіти в Костянтинівці. Була вражена станом справ – багаторічним розкраданням бюджетних коштів, занедбаністю матеріально-технічної бази, приниженістю керівників освіти, жорсткою авторитарною системою управління, багаточисельними зловживаннями. Почала свою боротьбу. Але наштовхнулася на дикій опір системи. опускалися руки. Тільки ваша , друзі, підтримка, віра в Перемогу України давала сили . Вірилося, що треба протриматися до виборів, переобрати владу і ,нарешті, працювати на благо міста і України. Костянтинівці не пощастило. виборів не було. військово-цивільна адміністрація також призначена не була. і ті самі депутати, які голосували за проведення референдума, продовжують засідати в міській раді. Блокуються найважливіші питання розвитку міста. Безнадія і відчай. Сьогодні зробила ще одну спробу привернути увагу голови обласної адмінстрації до проблем освіти Костянтинівки. Боротьба триває.

Голові облдержадміністрації Донецької області
Жебрівському Павлу Івановичу
Барабаш Ольги Вікторівни
м.Костянтинівка

Звернення.
Шановний Павле Івановичу!
14.04.2015 року, після проходження конкурсу, я була призначена на посаду начальника управління освіти міської ради м.Костянтинівки. В перші місяці моєї роботи стало очевидно, що в управлінні освіти працюють корупційні схеми розкрадання бюджетних коштів, які здійснюють заступник начальника управління Маслов Володимир Олександрович, його мати – перший заступник міського голови Тиха Надія Миколаївна та директор комунального підприємства «Служба єдиного замовника» Гонтаренко Сергій Валентинович. Ці схеми діяли в організації закупівель продуктів харчування та ремонтів навчальних закладів. Маслов Володимир Олександрович, який контролював роботу тендерного комітету, забезпечив у 2014-2015 роках перемогу на тендерах та укладання прямих договірних відносин між управлінням освіти та ПП «Наш регіон», ПП «Аквалайт», ПП «Єдельвейс» (підприємства Гонтаренко С.В.), які, були пов’язані між собою , завозили продукти харчування по завищеним цінам і низької якості.
Друга схема була відпрацьована при виконанні ремонтів в закладах освіти. Фактично більшу частину ремонтів закладів освіти виконував В.О. Маслов силами своєї власної ремонтної бригади, яка офіційно не була зареєстрована. Гроші ж за виконані роботи йшли на рахунки КП «Служби єдиного замовника» (Гонтаренко С.В.), які потім Маслову поверталися. Також практикувалося виконання робіт з матеріалів, які були придбані за спонсорські кошти батьків, проте, в актах виконаних робіт показувалося, що ці матеріали придбані Службою єдиного замовника. Також відбувалося завищення цін під час будівництва.
В 2015 році Масловим В.О. були привласнені бюджетні кошти, виділені першим заступником міського голови Тихою Н.В., яка контролює роботу фінуправління міськвиконкому, у розмірі приблизно 600 тис. грн за ремонтні роботи, (ремонт підвалу ЦДЮТ, станції Юних техніків, ремонт управління освіти міської ради), які не проводилися. Я цьому не змогла завадити.
Після того, як я відмовилася підписувати документи (наказ про затвердження проектно-кошторисної документації, договір на виконання робіт з Службою єдиного замовника, акт виконаних робіт) по цих роботах, Тиха Надія Миколаївна перестала виділяти гроші на проведення капітальних робіт по управлінню освіти взагалі. Коли ж батьки ЗОШ№3 після численних скарг секретарю міської ради, в облдержадміністрацію добилися виділення коштів 250 тис на ремонт протікаючої покрівлі своєї школи і мною були залучені інші підрядники для виконання цих робіт, Маслов написав на мене три заяви в поліцію, на підставі чого були порушені кримінальні провадження (на даний момент вони закриті через відсутність складу злочину).
Під час перевірки КРУ діяльності управління освіти в лютому-квітні 2016 року були виявлені факти завищення цін на будівництво з боку Служби єдиного замовника (акти виконаних робіт підписувалися Масловим В.О.) на суму 300 тис. грн. Щоб не повертати ці кошти управлінню освіти, Служба єдиного замовника надала, а Маслов В.О. підписав акти виконаних робіт на таку саму суму на роботи, які ними не проводилися фактично.
Володимир Олександрович Маслов , користуючись підтримкою своєї матері – заступника міського голови, секретаря міської ради Юрія Григоровича Разумного, почав активну компанію з моєї дискредитації, збирав підписи керівників закладів під зверненням за моє звільнення, роздмухуючи тему сепаратизму (начебто я всіх керівників навчальних закладів звинувачую в сепаратизмі), залучив представників різних політичних партій та радикальних організацій. «Активістам» передавалися документи внутрішнього характеру, доповідні, фабрикувалися неправдиві скарги до департаменту освіти, міністерства освіти, підроблялися підписи.
Призначений відповідальним за проекти, Маслов В.О. повністю усунувся від роботи над розробкою проектно-кошторисної документації , відмовлявся виконувати свої посадові обов’язки. Після літньої відпустки, з 01.09.2016 року він взагалі не вийшов на роботу. Півроку знаходився на лікарняних. 07.03.2017 року він був звільнений з роботи за порушення, допущені ним під час проведення ремонтних робіт в управлінні освіти.
Після цього тиск з боку Н.М.Тихої та Ю.Г. Разумного посилився. Разумний вже двічі пропонував мені писати заяву про звільнення за власним бажанням, погрожуючи доганами та звільненням по статті та організацією мітингів, де б вимагали мого звільнення.
Ю.Разумний ініціював розгляд депутатськими комісіями міської ради електронної петиції з вимогою мого звільнення, розміщеної на сайті виконкому з порушенням Положення про електронні петиції. На адресу директора департаменту освіти облдержадміністрації Н.В. Оксенчук був відправлений сфабрикований лист, який містить неправдиву інформацію про мою роботу на посаді.
Прошу Вас ініціювати проведення об’єктивного розслідування стосовно вищевикладених фактів .

З повагою, начальник управління освіти Барабаш О.В.

Злив нечистот від пивзаводу “Опілля” у тернопільське озеро зупинили

У Тернополі активісти підтримали “блокаду торгівлі на крові”